Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Karalienei Elžbietai II-ajai

Sukurta 2017.11.02 / Atnaujinta 2017.11.02 09:11
  Ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Karalienei Elžbietai II-ajai

  Lapkričio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Jungtinės Karalystės Karalienei Elžbietai II-ajai.

  Po Londono Buckinghamo rūmuose vykusios iškilmingos ceremonijos ambasadorius padėkojo už ilgametę Jungtinės Karalystės paramą Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei. Diplomatas pažymėjo, jog Jungtinė Karalystė niekada nepripažino Lietuvos aneksijos, sovietinės okupacijos laikotarpiu sudarydama sąlygas veikti Lietuvos atstovybei Londone.

  Susitikime taip pat aptartas valstybių bendradarbiavimas gynybos, ekonomikos ir kultūros srityse. Ambasadorius atkreipė dėmesį, jog Jungtinė Karalystė, būdama įtakinga NATO sąjungininkė, atlieką svarų vaidmenį užtikrindama saugumą Baltijos ir Šiaurės Europos šalių regione. Buvo kalbėta apie artėjančio atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimą Jungtinėje Karalystėje, lietuvių bendruomenės indėlį į šios šalies ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

  Karalienė labai šiltai prisiminė savo vizitą į Lietuvą, vykusį 2006 metų spalį. 

  Nuotrauka skirta tik publikavimui www.urm.lt svetainėje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  skusev.jpg

  Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų Valstybės ministru seru Alanu Duncanu aptarė aktualiausius transatlantinio bendradarbiavimo, regioninio saugumo, Rytų partnerystės klausimus, taip pat santykius su Ukraina, Rusija ir Baltarusija.

  Dvišaliai santykiai »
  A. Zananavičius.jpg

  Lapkričio 20 dieną vyko specialiosios Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdis, rengiamas remiantis ES Sutarties 50 straipsniu dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES.

  Daugiašaliai santykiai »
  _DSC3150.JPG

  Spalio 4 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Jungtinės Karalystės vyriausiojo derybininko dėl išstojimo iš ES pavaduotoja baroniene J. Anelay, kuri Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Susitikimo metu buvo aptartos „Brexit“ proceso aktualijos bei Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių santykių plėtojimo perspektyvos.

  Dvišaliai santykiai »
  0908su Jonson.jpg

  ES Tarybai pirmininkaujančios Estijos sostinėje Taline vykstančio neformalaus ES užsienio reikalų ministrų susitikimo metu ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Boris Johnson bei Vengrijos užsienio reikalų ministru Peter Szijjártó.

  Dvišaliai santykiai »
  D. Skusevičius NB8 susitikime.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Londone rugsėjo 4 dieną dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bei Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų bendrame susitikime, kuriame buvo aptarti aktualūs transatlantinių santykių regiono saugumo klausimai, situacija Šiaurės Korėjoje ir Artimuosiuose Rytuose, JAV ir Europos santykių ateitis, didelis dėmesys buvo skirtas Rusijos ir Baltarusijos plataus masto karinėms pratyboms „Zapad 2017“. Taip pat svarstytos galimybės siekti labiau koordinuoto atsako į strateginius iššūkius ir hibridines grėsmes.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  34474382554_3fccf43214_k.jpg

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Vidmantas Purlys birželio 15 dieną susitikime su Jungtinės Karalystės kariuomenės vadu Stuartu Williamu Peachu teigė, kad Lietuva siekia glaudžiai bendradarbiauti su Jungtine Karalyste stiprinant saugumą Baltijos jūros regione.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata