Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Aptartas Lietuvos ir JK bendradarbiavimas stiprinant saugumą Baltijos jūros regione

Sukurta 2017.06.15 / Atnaujinta 2017.06.15 11:45
  Aptartas Lietuvos ir JK bendradarbiavimas stiprinant saugumą Baltijos jūros regione

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Vidmantas Purlys birželio 15 dieną susitikime su Jungtinės Karalystės kariuomenės vadu Stuartu Williamu Peachu teigė, kad Lietuva siekia glaudžiai bendradarbiauti su Jungtine Karalyste stiprinant saugumą Baltijos jūros regione.

  Politikos direktorius akcentavo reikšmingą Jungtinės Karalystės praktinį indėlį: ši šalis keturis kartus dalyvavo oro policijos misijoje, vadovauja NATO priešakinių pajėgų (enhanced forward presence) batalionui Estijoje ir skyrė karių į batalioną Lenkijoje.

  „Esame dėkingi už britų solidarumą ir už svarų įnašą į kolektyvinę gynybą. Nuolatinis ir ilgalaikis sąjungininkų pajėgų buvimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra esminis veiksnys NATO atgrasymo strategijoje“, – sakė V. Purlys. 

  Taip pat buvo pažymėta glaudžios partnerystės tarp Lietuvos ir Jungtinė Karalystės svarba krizių valdymo, strateginės komunikacijos, visuomenių atsparumo ir kitose srityse.  

  Kartu politikos direktorius pakvietė Jungtinę Karalystę bendradarbiauti vykdant pradėtą NATO adaptaciją prie dabarties iššūkių: Aljansas turi tęsti pasirengimą greitai reaguoti į iškylančias 21-ojo amžiaus grėsmes.

  Per pokalbį buvo aptartas tolesnis Jungtinės Karalystės dalyvavimas Europos saugumo reikaluose, ES ir NATO bendradarbiavimo skatinimas. Buvo akcentuota Jungtinės Karalystės reikšmė vystant Europos gynybos pajėgumus ir vykdant tarptautines misijas. Išsakytas abipusis suinteresuotumas išlaikyti dabartinį aktyvų Jungtinės Karalystės vaidmenį.    

  Jungtinės Karalystės kariuomenės vadas karinių oro pajėgų maršalas seras Stuartas Williamas Peachas Lietuvoje lankosi birželio 14–15 dienomis.

  Daugiau nuotraukų rasite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Klausymai.png

  Balandžio 17 dieną Jungtinės Karalystės Parlamento Gynybos komiteto kvietimu Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus kartu su Latvijos ir Estijos ambasadorėmis dalyvavo komiteto klausymuose, skirtuose Jungtinės Karalystės gynybos modernizavo programai aptarti.

  Dvišaliai santykiai »

  Kovo 26 dieną, su ES partnerėmis suderintu laiku, į Užsienio reikalų ministeriją buvo pakviestas Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Rusijos ambasadoriui įteikė notą, kuria trys Rusijos ambasados darbuotojai skelbiami Lietuvoje nepageidaujamais asmenimis dėl su diplomato statusu nesuderinamos veiklos.

  Daugiašaliai santykiai »
  20180314_london.jpg

  Kovo 14 dieną Londone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Jungtinės  Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių ryšių bei aktualiausius saugumo bei gynybos sričių bendradarbiavimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Kovo 14-16 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje, kur susitiks su JK užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu, Parlamento žvalgybos komiteto pirmininku, parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva nariais, JK ministrės pirmininkės patarėju užsienio politikos klausimais. Susitikimų metu bus aptarti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišaliai santykiai, saugumo ir gynybos klausimai, situacija Rusijoje, Rytų Ukrainoje, ES Rytų kaimynystėje.

  Dvišaliai santykiai »
  Martynas_Levickis_046.jpg

  Londone atkurtos Lietuvos šimtmečio šventė sostinės  gyventojams ir miesto svečiams priminė, jog mūsų valstybė šiemet mini išskirtinę sukaktį. Visą praėjusią savaitę šimtai tūkstančių žmonių miesto gatvėse, aikštėse ir viešajame transporte turėjo galimybę išvysti Lietuvos valstybės jubiliejų skelbiančių ženklų.

  Kultūros renginiai »

  Jungtinės Karalystės sostinė atkurtos Lietuvos šimtmetį pasitiks daugybe renginių – nuo poeto Antano Šimkaus eilių Londono metro, beveik pusšimčio skaitmeninių ekranų, skelbiančių apie Lietuvos atkūrimo šventę iki iškilmingo akordeonisto Martyno Levickio koncerto ir Lietuvos vėliavos iškėlimo ceremonijos sostinės Barkingo ir Dagenhamo rajono savivaldybėje.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata