Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Aptartas Lietuvos ir JK bendradarbiavimas stiprinant saugumą Baltijos jūros regione

Sukurta 2017.06.15 / Atnaujinta 2017.06.15 11:45
  Aptartas Lietuvos ir JK bendradarbiavimas stiprinant saugumą Baltijos jūros regione

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Vidmantas Purlys birželio 15 dieną susitikime su Jungtinės Karalystės kariuomenės vadu Stuartu Williamu Peachu teigė, kad Lietuva siekia glaudžiai bendradarbiauti su Jungtine Karalyste stiprinant saugumą Baltijos jūros regione.

  Politikos direktorius akcentavo reikšmingą Jungtinės Karalystės praktinį indėlį: ši šalis keturis kartus dalyvavo oro policijos misijoje, vadovauja NATO priešakinių pajėgų (enhanced forward presence) batalionui Estijoje ir skyrė karių į batalioną Lenkijoje.

  „Esame dėkingi už britų solidarumą ir už svarų įnašą į kolektyvinę gynybą. Nuolatinis ir ilgalaikis sąjungininkų pajėgų buvimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra esminis veiksnys NATO atgrasymo strategijoje“, – sakė V. Purlys. 

  Taip pat buvo pažymėta glaudžios partnerystės tarp Lietuvos ir Jungtinė Karalystės svarba krizių valdymo, strateginės komunikacijos, visuomenių atsparumo ir kitose srityse.  

  Kartu politikos direktorius pakvietė Jungtinę Karalystę bendradarbiauti vykdant pradėtą NATO adaptaciją prie dabarties iššūkių: Aljansas turi tęsti pasirengimą greitai reaguoti į iškylančias 21-ojo amžiaus grėsmes.

  Per pokalbį buvo aptartas tolesnis Jungtinės Karalystės dalyvavimas Europos saugumo reikaluose, ES ir NATO bendradarbiavimo skatinimas. Buvo akcentuota Jungtinės Karalystės reikšmė vystant Europos gynybos pajėgumus ir vykdant tarptautines misijas. Išsakytas abipusis suinteresuotumas išlaikyti dabartinį aktyvų Jungtinės Karalystės vaidmenį.    

  Jungtinės Karalystės kariuomenės vadas karinių oro pajėgų maršalas seras Stuartas Williamas Peachas Lietuvoje lankosi birželio 14–15 dienomis.

  Daugiau nuotraukų rasite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  foto.jpg

  Rugsėjo 14 dieną Užsienio reikalų ministerijoje kartu su Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje surengtas susitikimas su Jungtinės Karalystės Vyriausybės mokslo patarėjų biuro atstovais dr. Andrew Kaye ir dr. Claudia Lally. Pristatymo metu Jungtinės Karalystės Vyriausybės mokslo patarėjų biuro atstovai, vadovaujantys mokslinių patarėjų komandai atsparumo klausimais, susirinkusiuosius supažindino su jų atstovaujamos institucijos koncepcija ir praktika, pasidalino patirtimi.

  Ministerijos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis, šį rytą Londone, netoli Jungtinės Karalystės Parlamento į eismo dalyvius įsirėžus automobiliui Lietuvos piliečiai nenukentėjo. Pagal pirminius duomenis, keletas asmenų patyrė gyvybei pavojaus nekeliančių sužalojimų. Policija aiškinasi įvykio aplinkybes.

  Jungtine Karalyste2.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 10 dieną pasveikino naujai paskirtą Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorių Jeremy Huntą ir palinkėjo didžiausios sėkmės einant šias atsakingas pareigas.

  Dvišaliai santykiai »
  0704barnie.jpg

  Liepos 4 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku Brexit klausimais Michel Barnier ir aptarė svarbiausius Lietuvos interesus Brexit derybose – Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ir studijuojančių Jungtinėje Karalystėje teisių ir socialinių garantijų išsaugojimą, ES vienijančių principų laikymąsi, taip pat Lietuvos prioritetus dėl ES ateities santykių su Jungtine Karalyste.

  Europos Sąjunga »
  Skotija 1b.jpg

  Gegužės 29 dieną Škotijoje besilankantis Lietuvos ambasadorius Junginėje Karalystėje Renatas Norkus susitiko su Škotijos Pirmąja ministre Nicola Sturgeon ir aptarė Lietuvos santykių su Škotija glaudinimo galimybes, plėtojant ryšius verslo, inovacijų, kultūros, akademinio ir parlamentinio bendradarbiavimo srityse.

  Atstovybių naujienos »
  Klausymai.png

  Balandžio 17 dieną Jungtinės Karalystės Parlamento Gynybos komiteto kvietimu Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus kartu su Latvijos ir Estijos ambasadorėmis dalyvavo komiteto klausymuose, skirtuose Jungtinės Karalystės gynybos modernizavo programai aptarti.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata