Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Aptartas Lietuvos ir JK bendradarbiavimas stiprinant saugumą Baltijos jūros regione

Sukurta 2017.06.15 / Atnaujinta 2017.06.15 11:45
  Aptartas Lietuvos ir JK bendradarbiavimas stiprinant saugumą Baltijos jūros regione

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Vidmantas Purlys birželio 15 dieną susitikime su Jungtinės Karalystės kariuomenės vadu Stuartu Williamu Peachu teigė, kad Lietuva siekia glaudžiai bendradarbiauti su Jungtine Karalyste stiprinant saugumą Baltijos jūros regione.

  Politikos direktorius akcentavo reikšmingą Jungtinės Karalystės praktinį indėlį: ši šalis keturis kartus dalyvavo oro policijos misijoje, vadovauja NATO priešakinių pajėgų (enhanced forward presence) batalionui Estijoje ir skyrė karių į batalioną Lenkijoje.

  „Esame dėkingi už britų solidarumą ir už svarų įnašą į kolektyvinę gynybą. Nuolatinis ir ilgalaikis sąjungininkų pajėgų buvimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra esminis veiksnys NATO atgrasymo strategijoje“, – sakė V. Purlys. 

  Taip pat buvo pažymėta glaudžios partnerystės tarp Lietuvos ir Jungtinė Karalystės svarba krizių valdymo, strateginės komunikacijos, visuomenių atsparumo ir kitose srityse.  

  Kartu politikos direktorius pakvietė Jungtinę Karalystę bendradarbiauti vykdant pradėtą NATO adaptaciją prie dabarties iššūkių: Aljansas turi tęsti pasirengimą greitai reaguoti į iškylančias 21-ojo amžiaus grėsmes.

  Per pokalbį buvo aptartas tolesnis Jungtinės Karalystės dalyvavimas Europos saugumo reikaluose, ES ir NATO bendradarbiavimo skatinimas. Buvo akcentuota Jungtinės Karalystės reikšmė vystant Europos gynybos pajėgumus ir vykdant tarptautines misijas. Išsakytas abipusis suinteresuotumas išlaikyti dabartinį aktyvų Jungtinės Karalystės vaidmenį.    

  Jungtinės Karalystės kariuomenės vadas karinių oro pajėgų maršalas seras Stuartas Williamas Peachas Lietuvoje lankosi birželio 14–15 dienomis.

  Daugiau nuotraukų rasite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  skusev.jpg

  Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų Valstybės ministru seru Alanu Duncanu aptarė aktualiausius transatlantinio bendradarbiavimo, regioninio saugumo, Rytų partnerystės klausimus, taip pat santykius su Ukraina, Rusija ir Baltarusija.

  Dvišaliai santykiai »
  PA-33534778.jpg

  Lapkričio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Jungtinės Karalystės Karalienei Elžbietai II-ajai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  _DSC3150.JPG

  Spalio 4 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Jungtinės Karalystės vyriausiojo derybininko dėl išstojimo iš ES pavaduotoja baroniene J. Anelay, kuri Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Susitikimo metu buvo aptartos „Brexit“ proceso aktualijos bei Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių santykių plėtojimo perspektyvos.

  Dvišaliai santykiai »
  0908su Jonson.jpg

  ES Tarybai pirmininkaujančios Estijos sostinėje Taline vykstančio neformalaus ES užsienio reikalų ministrų susitikimo metu ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Boris Johnson bei Vengrijos užsienio reikalų ministru Peter Szijjártó.

  Dvišaliai santykiai »
  D. Skusevičius NB8 susitikime.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Londone rugsėjo 4 dieną dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bei Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų bendrame susitikime, kuriame buvo aptarti aktualūs transatlantinių santykių regiono saugumo klausimai, situacija Šiaurės Korėjoje ir Artimuosiuose Rytuose, JAV ir Europos santykių ateitis, didelis dėmesys buvo skirtas Rusijos ir Baltarusijos plataus masto karinėms pratyboms „Zapad 2017“. Taip pat svarstytos galimybės siekti labiau koordinuoto atsako į strateginius iššūkius ir hibridines grėsmes.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  brt.jpeg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 22 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame patvirtinti įgaliojimai Europos Komisijai pradėti derybas dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), sutarti derybiniai nurodymai, nuspręsta įsteigti darbo grupę derybų su Jungtine Karalyste  klausimams bei aptarta birželio 22–23 d. Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo darbotvarkė.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata