Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Baltarusijoje – išskirtinis dėmesys Lietuvos kultūrai

Sukurta 2018.07.17 / Atnaujinta 2018.07.17 10:49
   Baltarusijoje – išskirtinis dėmesys Lietuvos kultūrai
   Baltarusijoje – išskirtinis dėmesys Lietuvos kultūrai

   Minint atkurtos Lietuvos valstybės 100-metį bei pažymint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske buvo pristatytas Baltarusijoje leidžiamo kultūros žurnalo „Mastactva“ („Menas“) birželio mėnesio numeris, skirtas Lietuvos kultūrai apžvelgti.

   Pristatydamas liepos mėnesio pradžioje pasirodžiusį žurnalo numerį Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas pasidžiaugė, kad birželio mėnesio leidinys Baltarusijos visuomenę pasiekė būtent liepos 6-ąją. „Simboliška, kad šis modernios Lietuvos kultūros almanachas pasirodo būtent šią dieną ir ypatingai džiugu, kad šiame žurnalo numeryje Baltarusijos skaitytojui pristatomi ne tik gerai žinomi vardai, bet ir jaunieji Lietuvos kūrėjai“, – kalbėjo ambasadorius.

   Daugiau kaip tūkstančio vienetų tiražu kas mėnesį baltarusių kalba leidžiamo kultūros žurnalo naujausiame numeryje daug dėmesio skiriama Lietuvos vizualiniams menams, muzikai, kinui, teatrui bei choreografijai. Žurnale pristatoma šiuolaikinio meno mugė „Art Vilnius 2018“, 13-oji Baltijos šalių trienalė, Šiuolaikinio meno centro, 1866-1915 m. veikusios Vilniaus piešimo mokyklos veikla, menininkų Juozo Laivio, Vytauto Augustino, Antano Sutkaus kūryba. Leidinyje išskirtinis dėmesys skiriamas ne tik lietuviškam džiazui, ar šiuolaikiniam šokiui, bet ir Mirgos Gražinytės-Tylos, Violetos Urmanos kūrybai, Eimunto Nekrošiaus, Birutės Mar pastatymams.   

   Žurnalas „Mastactva“ platinamas visuose Baltarusijos regionuose. Tai – vienintelis šalyje kultūrai skirtas tokios apimties periodinis leidinys.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Rugsėjo 21 dieną Baltarusijos meno rūmuose Lietuvos ambasada Baltarusijoje pristatė Lietuvos tapytojų Jono Čeponio ir Rimo Bičiūno tapybos darbų parodą „Spalva: fovizmo tradicija dailėje ir fotografijoje“, kuri buvo eksponuojama kartu su baltarusių fotomenininkės Alenos Adamčik fotografijomis.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   dirvonskaite.jpg

   Liepos 28 – 29 dienomis Minske vyko jau tradiciniu tapęs Baltarusijos jaunimo pamėgtas sąskrydis „Freaky Summer Party“, kurio metu šventės dalyviai galėjo ne tik pasiklausyti muzikos, bet ir sudalyvauti įdomiose paskaitose tarpkultūrinės komunikacijos, vakarietiškos verslo kultūros, europietiškojo identiteto, tolerancijos, ekologijos temomis bei susitikti su įvairių sričių pranešėjais, nuomonių formuotojais, tinklaraštininkais, startuolių kūrėjais bei menininkais.

   Atstovybių naujienos »

   „ES streso testų kritinės rekomendacijos turi būti įgyvendintos iki Astravo AE paleidimo. Jų įgyvendinimas turi būti sąlyga tolesniam ES-Baltarusijos bendradarbiavimui. Tikimės aktyvaus Europos Komisijos įsitraukimo ir šio proceso kontrolės“, - pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, komentuodamas liepos 3 dieną pristatytą Astravo AE streso testų peržiūros ataskaitą.

   Dvišaliai santykiai »
   aukos.jpg

   Lietuvos Generalinis konsulatas Sankt Peterburge kartu su vietos lietuvių bendruomene bei kolegomis iš Latvijos ir Estijos netoli Sankt Peterburgo esančiose Levašovo kapinėse paminėjo 77-ąsias pirmųjų sovietinių trėmimų metines. Ceremonijos metu atidengta vardinė lenta Liudui Masaičiui, lietuviui iš Pakaunės, kuris Pirmojo pasaulinio karo metais atsidūrė Sankt Peterburge, o 1938 metais, apkaltinus dalyvavimu teroristinės organizacijos veikloje, buvo sušaudytas ir palaidotas Levašove.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   1.jpg

   Birželio 9 dieną Lietuvos ambasadoje Minske buvo surengta konferencija „Tautų dialogas: lietuviai Baltarusijoje“, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų bei Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, Baltarusijos respublikinio tautų centro ir institucijų, dirbančių tautinių mažumų klausimais, darbuotojai, taip pat Lietuvos ir Baltarusijos mokslininkai, nagrinėjantys lietuvių tautinės mažumos Baltarusijoje klausimus, lietuvių bendruomenės nariai.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Tęsiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtų renginių ciklą, birželio 6 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje pristatė Antano Sutkaus fotografijų parodą „Lietuvos žmonės“.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata