Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Berne vyko jaunųjų mokslininkų konferencija

Sukurta 2017.12.04 / Atnaujinta 2017.12.04 16:04
   Berne vyko jaunųjų mokslininkų konferencija
   Berne vyko jaunųjų mokslininkų konferencija

   Gruodžio 2 dieną Šveicarijos sostinėje Berne vyko Lietuvos Respublikos ambasados Šveicarijos Konfederacijoje organizuota jaunųjų mokslininkų konferencija.

   Konferencijoje dalyvavo Šveicarijoje įsitvirtinę lietuviai mokslininkai, Ženevos, Lozanos, Ciuricho universitetuose ir kitose Šveicarijos mokslo įstaigose besigilinantys  į įvairias mokslo sritis.

   Savo patirtimi apie darbą ir gyvenimą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taip pat apie grįžusių į Lietuvą jaunųjų mokslininkų įsitvirtinimo galimybes, mokslo darbuotojų darbo ir gyvenimo perspektyvas Lietuvoje su konferencijos dalyviais pasidalino mokslininkai iš Lietuvos – Pasaulio lietuvių universiteto steigėjas, Lietuvių išeivijos instituto direktorius, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius, Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto profesorius, fizikos mokslų daktaras Audrius Alkauskas, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto doc. dr. Ramūnas Skaudžius.

   Renginys susilaukė didelio Šveicarijoje gyvenančių jaunųjų mokslininkų susidomėjimo, vyko įdomios ir turiningos diskusijos apie galimybes bendradarbiauti, kurti bendrus projektus ir keistis patirtimi su kolegomis  Lietuvoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   LRG_ZGR07225.JPG

   Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Jau šeštus metus, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos užsakymu, visuomenės nuomonės tyrimų centras „Vilmorus” atlieka užsienyje gyvenančių lietuvių internetinę apklausą. Apklausos tikslas – išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie diasporos poreikius ir jos ryšių su Lietuva stiprinimą.

   Užsienio lietuviai »
   _MG_2535_.jpg

   Spalio 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje prasidėjo jau ketvirtus metus organizuojamas seminaras Rytų kraštų lietuvių  jaunimui, kuriuo siekiama palaikyti ir stiprinti ryšius su užsienio šalyse gyvenančiais lietuviais ir lietuvių kilmės asmenimis.

   Užsienio lietuviai »
   20180911URM1373.JPG

   „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija, rugsėjo 11 dieną surengė jau antrą Lietuvos savivaldybių atstovams skirtą seminarą, kurio tikslas – aptarti savivaldybių vaidmenį siekiant įtraukti užsienio lietuvius į Lietuvos gyvenimą, stiprinti jų aktyvesnį įsitraukimą į regionų bendruomenes, pasidalinti patirtimi, iššūkiais ir pasiekimais.

   Ministerijos naujienos »
   su svietimo ministru.jpg

   Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata