Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje – dėmesys tolesniam ES bendrosios rinkos gilinimui

Sukurta 2019.03.20 / Atnaujinta 2019.03.20 09:07
  ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje – dėmesys tolesniam ES bendrosios rinkos gilinimui

  Kovo 19 dieną Briuselyje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje vyko pasirengimas kovo 21–22 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, vyko diskusijos apie 2021–2027 metų daugiametę finansinę programą. Pagrindinis dėmesys diskusijose buvo skirtas tolesniam ES bendros rinkos gilinimui.

   „Turime siekti pusiausvyros tarp pilnai veikiančios bendros rinkos, efektyvios konkurencijos ir vienodų sąlygų užtikrinimo. Stipri ir į ateitį orientuota ES pramonės politika neveiks be visiškai užbaigtos vieningos rinkos ir veiksmingų prekybos politikos instrumentų“, – teigė Lietuvos atstovė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė.

  Kalbant apie kovą prieš dezinformaciją, Lietuva paragino toliau tęsti atsparumo ES didinimą hibridinėms grėsmėms.

  „Kova prieš dezinformaciją turėtų būti įtraukta į 2019–2024 metų ES strateginę darbotvarkę. Dezinformacija ir kitos hibridinės grėsmės po Europos Parlamento rinkimų nesumažės – reikia tolesnių veiksmų ir nuolat besivystančių priemonių kovoti su šiomis grėsmėmis“, – teigė J. Neliupšienė.

  BRT buvo tęsiamos diskusijos dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos – Tarybai pirmininkaujanti Rumunija pristatė pažangą derybose su Europos Parlamentu dėl būsimo naujojo biudžeto sektorinių teisės aktų pasiūlymų.

  Be šių klausimų EVT bus diskutuojama klimato kaitos klausimais. Lietuva laikosi pozicijos, kad svarbu kovoti su klimato kaita ir atsižvelgti į ES įsipareigojimus įgyvendinti Paryžiaus susitarimą. Ambicingesni kovos su klimato kaita veiksmai turi būti atspindėti ir ES biudžete, o Komisijos pasiūlytas 25 proc. klimato aspekto integravimo tikslas į būsimą daugiametį biudžetą yra pakankamai ambicingas.

  Kalbant apie migracijos aspektus būsimajame biudžete, J. Neliupšienė pabrėžė, kad pagrindinis Lietuvos prioritetas – ES išorės sienų saugumas. Būtina stiprinti ES išorės sienas nustatant vienodus sienų priežiūros standartus ir užtikrinant tinkamą jos įgyvendinimo finansavimą.

  Specialiojoje Bendrųjų reikalų taryboje ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnieris pristatė situaciją ES–Jungtinės Karalystės derybose, buvo aptarti galimo derybų pratęsimo teisiniai aspektai. Kovo 21 dieną specialiojoje Europos Vadovų Taryboje valstybių narių vadovai tarsis dėl tolesnių žingsnių artėjant JK išstojimo iš ES datai – kovo 29 dienai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 21 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 13 dieną Briuselyje dalyvaus Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikime, kurio metu kartu su kitais Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais aptars ligšiolinius Rytų partnerystės politikos pasiekimus ir diskutuos dėl tolimesnių žingsnių.

  Europos Sąjunga »
  Klaipėda2.jpg

  Gegužės 9 dieną Europos dienos proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė klaipėdiečius kvietė į viešą diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“, vykusią Klaipėdos universitete.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 9 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Lietuvos 15 metų narystei Europos Sąjungoje (ES) ir Europos dienai skirtame iškilmingame minėjime Seime.

  Daugiašaliai santykiai »
  {EEA75263-6666-7F4C-9515-E5F0AE2EDD12}res.jpg

  Kovo 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Europos Sąjungos (ES) kartu su Jungtinėmis Tautomis (JT) rengiamoje konferencijoje „Parama Sirijos ir regiono ateičiai“. Trečius metus iš eilės Briuselyje organizuojamo renginio tikslas – užtikrinti tolimesnę paramą labiausiai nuo konflikto Sirijoje nukentėjusiems asmenims bei pabėgėlius priimančioms regiono šalims.

  33268925108_e541c6f1be_k.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 12 dieną Bukarešte, Rumunijoje, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl ES daugiametės finansinės programos ir ES strateginės darbotvarkės ateinantiems penkeriems metams.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata