Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Kanados kolega aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautinės darbotvarkės klausimus

Sukurta 2021.01.12 / Atnaujinta 2021.01.12 08:51

Sausio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Kanados kolega Francois-Philippe Champagnu. Ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regiono saugumo klausimus, padėtį Baltarusijoje bei paramos demokratinėms iniciatyvoms galimybes.

Ministras G. Landsbergis padėkojo Kanados kolegai už aktyvumą, plėtojant dvišalius ryšius, taip pat už Kanados indėlį, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione. Pasak G. Landsbergio, transatlantiniai santykiai ir dvišalių santykių su Kanada stiprinimas išlieka vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų.

Aptariant situaciją Baltarusijoje, ministras G. Landsbergis džiaugėsi sutampančiomis šalių pozicijomis dėl paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei, sankcijų režimui, kvietė Kanadą prisidėti prie bendrų projektų ir iniciatyvų įgyvendinimo. Ministrai taip pat pabrėžė būtinybę tęsti paramą Rytų partnerystės šalims.

F. Ph. Champagnas padėkojo Lietuvai už paramą ir prisijungimą prie Kanados inicijuotos tarptautinės deklaracijos dėl neteisėtų sulaikymų, kuria siekiama sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, reaguojant į savavališką ir neteisėtą užsienio valstybių piliečių areštą, sulaikymą ar nuteisimą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
2HKHTQ~C.JPG

Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
x.jpg

Sausio 22 dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė ir Lenkijos ambasados Baltarusijoje laikinasis reikalų patikėtinis Marcin Wojciechowski kartu pagerbė 1863 metų (Sausio) sukilimo dalyvių atminimą. Sukilimo dalyvių palaidojimo vietoje Plebanėje padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0208.jpg

Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo aukšto lygio neformaliame  Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikime žiniasklaidos laisvės Baltarusijoje tema. Ministras paragino Baltarusijos vadovybę gerbti saviraiškos laisvę ir nutraukti neteisėtus žurnalistų sulaikymus bei kitokio pobūdžio žiniasklaidos laisvės suvaržymus.    

JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Sausio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis gavo Sviatlanos Cichanouskajos laišką, kuriame kviečiama oficialų Baltarusijos pavadinimą lietuvių kalba keisti į baltarusių kalbai artimesnę šalies pavadinimo formą.

005 Ministras susitiko su Sviatlana Cichanouskaja.JPG

Sausio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sviatlana Tsikhanouskaya, kurią Lietuva pripažįsta teisėta Baltarusijos žmonių atstove, aptarti aktualių tolesnio bendradarbiavimo ir demokratinių jėgų strategijos klausimų.

Ministerijos naujienos »

Susipažinusi su AB „Swedbank“ pateikta informacija dėl VšĮ „Belorus“ lėšų įšaldymo, Užsienio reikalų ministerija (URM) kreipėsi į banką dėl ribojamųjų priemonių taikymo ir leidimo disponuoti lėšomis išskirtinai darbuotojų atlyginimams ir kitoms su darbo santykiais susijusioms reikmėms.

Ekonominiai santykiai »