Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Konsulate Čikagoje atidaryta lietuvių dailininkės tapybos darbų paroda

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 12:31
   Konsulate Čikagoje atidaryta lietuvių dailininkės tapybos darbų paroda
   Konsulate Čikagoje atidaryta lietuvių dailininkės tapybos darbų paroda
   Konsulate Čikagoje atidaryta lietuvių dailininkės tapybos darbų paroda

   Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje lapkričio 5 dieną atidaryta dailininkės Aušrinės Marcinkevičiūtės Kerr tapybos darbų paroda „Iš tamsos į šviesą“. Čikagos priemiestyje Evanstone gyvenanti ir kurianti menininkė konsulate eksponuoja 28 naujausius darbus, visi jie sukurti šiais metais.

   „Džiaugiuosi, kad šioje mažytėje Lietuvoje – generaliniame konsulate Čikagoje – turime galimybę atvykstantiems svečiams pristatyti tautiečių kūrybą. Konsulatą puošiantis menas čia apsilankantiems yra tarsi langas į Lietuvą, o pats menininkas savo kūrinių pagalba tampa Lietuvos meno ir kultūros ambasadoriumi. Besikeičiančios JAV gyvenančių lietuvių menininkų ekspozicijos yra puikus įrodymas, kokia kūrybinga tauta esame, o svarbiausia, kad nesvarbu, kur bebūtume, išliekame vienos tautos dalimi“, – atidarymo svečiams kalbėjo Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas.

   Vakaro metu savo mintimis pasidalijo ir kiti svečiai: menininkė Sonata Kazimieraitienė gėrėjosi A. Marcinkevičiūtės Kerr talentų įvairove bei produktyvumu, mokinės Giedrė ir Dainora dėkojo už įkvėpimą, vertingas žinias ir paskatinimą, draugai, artimieji džiaugėsi A. Marcinkevičiūtės Kerr pasiekimais, linkėjo ir toliau nestokoti energijos ir idėjų.

   A. Marcinkevičiūtė Kerr įgijo magistro laipsnį Šiaulių Universiteto Dailės fakultete Lietuvoje, taip pat studijavo interjero dizainą School of the Art Institute of Chicago. Nuo 1987 m. jos kūryba buvo eksponuota daugelyje parodų, o jos meno darbų įsigijo privatūs kolekcionieriai Europoje, Kanadoje ir JAV.

   A. Marcinkevičiūtė Kerr yra įkūrusi savo meno studiją „Ausrine’s Arts Room of Evanston“, kurioje kuria pati bei moko kitus.

   Kviečiame norinčius apžiūrėti parodą atvykti į konsulatą gruodžio 1–9 dienomis, iš anksto susitarus tel. 312-994-8260 arba el. paštu [email protected] Konsulato adresas: NBC Tower, 455 N Cityfront Plaza Drive, Suite 800, Chicago, IL 60611.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1118cikaga4.jpg

   Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Čikagoje. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

   Atstovybių naujienos »
   www naudoti.jpg

   Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos generalinis konsulas Mantvydas Bekešius susitiko su Čikagos miesto meru Rahmu Emanueliu, kuriam perdavė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą apsilankyti Vilniuje.

   Atstovybių naujienos »
   MB.jpg

   Liepos 16 dieną  lietuvių bendruomenė Čikagoje paminėjo 84-ąsias Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metines ir Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Bendruomenę sveikino prieš keletą dienų pareigas pradėjęs eiti Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius. Kreipdamasis į susirinkusiuosius M. Bekešius pabrėžė, jog garsiųjų Lietuvos lakūnų žygio tikslas  – „sustiprinti Lietuvos sūnų dvasią“ – iki šių dienų tarnauja kaip puikus drąsos, užsispyrimo ir pasiaukojimo Tėvynei pavyzdys.

   Atstovybių naujienos »
   _L.Bernoto parodos atidarymas1.jpg

   Lietuvos generaliniame konsulate Čikagoje gegužės 4 d. atidaryta dailininko Lino Bernoto darbų paroda „Magna Mater Essence Reflection“. Atidarymo renginyje dalyvavo Vilniuje gyvenantis ir kuriantis menininkas, kurio paveikslai pirmą kartą eksponuojami Jungtinėse Amerikos Valstijose. Sveikindamas susirinkusius svečius generalinis konsulas Marijus Gudynas pažymėjo, kad tai jau trečia konsulate pristatoma iš Lietuvos atkeliavusi ekspozicija, ir padėkojo šį projektą inicijavusiai ir asmeninėmis lėšomis finansavusiai lietuviško meno entuziastei bei propaguotojai poniai Gailei Dagilienei.

   Atstovybių naujienos »
   Scedrina_20170312_111049-2.jpg

   Čikagos lietuviai kovo 12 dieną šventė savo tėvynės Nepriklausomybę, ir tai buvo ypatinga diena – centrinėmis miesto gatvėmis vingiavo 30 metrų trispalvė, kuri vidurdienį įnešta į pagrindinę Čikagos laisvalaikio ir pramogų erdvę „Navy Pier“. Ten aidint lietuvių liaudies muzikai, šokant tautiniais kostiumais pasipuošusiems šokėjams pradėtas jau šeštasis keturių valandų festivalis „Celebrate Lithuanian Independence“.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata