Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Kroatija remia Lietuvą dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės, stiprina bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.03.31 11:42
   Kroatija remia Lietuvą dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės, stiprina bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje
   Kroatija remia Lietuvą dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės, stiprina bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje

   Lietuvos ambasadorė Austrijoje, Kroatijai, Slovakijai ir Slovėnijai Loreta Zakarevičienė, susitikusi su Kroatijos aplinkos apsaugos ir energetikos ministru Slavenu Dobrovičiumi, buvo patikinta, kad Kroatija supranta Lietuvos susirūpinimą dėl Baltarusijos veiksmų nesilaikant pripažintų tarptautinių standartų ir neskaidriai vystant Astravo atominės elektrinės projektą.

   „Palaikome Lietuvos pastangas siekti, kad Baltarusijos veiksmai sulauktų tinkamo ES ir tarptautinės bendruomenės įvertinimo bei solidaraus atsako, nes tokio pobūdžio grėsmės, kokias kelia nesaugi atominė elektrinė, nepripažįsta valstybių sienų“, – pabrėžė Kroatijos ministras.

   Pokalbyje aptartas dviejų šalių bendradarbiavimas energetinio saugumo srityje. S. Dobrovičius padėkojo Lietuvai už suteiktą paramą Kroatijai vystant suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos projektą.

   „Jūsų patirtis ir sėkmė mums tapo svarbiu akstinu greitinti SGD terminalo statybas – tai mūsų strateginės svarbos uždavinys, kurį realizuojant svarbią vietą užima partneriai iš Lietuvos“, – pabrėžė Kroatijos energetikos ministras.

   Lietuvos ambasadorė patikino, kad projekte dalyvaujanti Lietuvos įmonė yra pasirengusi toliau aktyviai dalyvauti bendrame darbe. Pasak L. Zakarevičienės, dabar, kai Kroatijai pavyko užsitikrinti europinę finansinę paramą, egzistuoja visos prielaidos greitai pasiekti, jog Kroatijos ir viso regiono energetiniam saugumui svarbus terminalas pradėtų veikti jau artimiausiu metu.

   Ambasadorės pokalbyje su ministru taip pat aptartos šalių bendradarbiavimo perspektyvos vystant atsinaujinančius energijos šaltinius, patvirtintas bendras Kroatijos ir Lietuvos siekis kartu dalyvauti ES Dvynių programos projektuose ir jais perduoti patirtį kitoms ES narystės siekiančioms Pietryčių Europos šalims.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Mugė 2.jpg

   Gruodžio 1 ir 2 dienomis Lietuvos ambasadų darbuotojai dalyvavo Kalėdinėse labdaros mugėse, kurias organizavo Tarptautinis moterų klubas, užsienio šalių diplomatinės atstovybės ir nevyriausybinės organizacijos.

   Atstovybių naujienos »
   181123 Zagrebas Twinningo uždarymas2.jpg

   Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje sėkmingai įgyvendino Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

   Dvišaliai santykiai »
   11.jpg

   Lapkričio 12-13 dienomis Vilniuje įvyko NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Valdymo komiteto posėdis, kuriame buvo pritarta 2018 metų veikloms, patvirtinti 2019 metų planai bei centro veiklos strateginės gairės 2019-2024 metams. 

   Daugiašaliai santykiai »
   2018 10 11-DATA Group photo with Defense Minister.jpg

   Spalio 11 dieną Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė dalyvavo Kopenhagoje vykusioje Danijos Atlanto Sutarties asociacijos konferencijoje. Ji kalbėjo apie grėsmes nacionaliniam saugumui, kylančias dėl agresyvių Rusijos veiksmų ir tikslų. 

   NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »

   Spalio 8-20 dienomis Baltarusijoje vyksta Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) avarinės parengties vertinimo (angl. Emergency Preparedness Review Service, EPREV) misija, nagrinėjanti Baltarusijos avarinės parengties pajėgumus ir jų atitiktį TATENA saugos standartams.

   Ministerijos naujienos »
   IMG_9405.JPG

   Spalio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi Rygoje aptarė pagrindinius dvišalių santykių klausimus, regioninių energetikos ir transporto projektų įgyvendinimą, saugumo situaciją regione, ES ir Jungtinės Karalystės derybas dėl išstojimo sutarties, būsimą ES biudžetą bei Lietuvos ir Latvijos prioritetus, ES santykius su Rusija, Baltarusija, Rytų partnerystės politiką.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata