Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

Sukurta 2018.04.27 / Atnaujinta 2018.04.27 16:17
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

   Balandžio 27 dieną Briuselyje vyko NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame daug dėmesio skirta Rusijos agresyviai karinei veiklai ir prieš NATO nares bei partneres vykdomiems hibridiniams išpuoliams. Jame dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų Linas Linkevičius ministras teigė, kad artėjantis NATO vadovų susitikimas turi pasiųsti vieningą žinią, kad Aljansas yra pasiryžęs ginti savo narius ir vertybes.

   „Rusija elgiasi vis priešiškiau. Tą matome visur – nuo Baltijos jūros iki Sirijos. Pasitelkiamas platus priemonių arsenalas. Kibernetinės ir hibridinės atakos tampa neatskiriama Rusijos užsienio politikos dalimi. Turime stiprinti Aljanso pastangas, pasitelkti partnerius, kad atremtume Rusijos priešiškumą, NATO vadovų susitikime pasiųstume aiškią, vieningą žinią į rytus ir sutartume dėl tolesnės NATO adaptacijos prie besikeičiančios saugumo aplinkos žingsnių“, – teigė L. Linkevičius. Pasak jo, tolesnės Rusijos provokacijos sulauks principingo atsako.

   NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime Lietuva sieks, kad būtų toliau įgyvendinama ir stiprinama NATO atgrasymo ir gynybos politika, dėl kurios buvo sutarta ankstesniuose Velso ir Varšuvos susitikimuose. Svarbiausi klausimai yra pastiprinimo sąjungininkams krizės atveju strategija, oro gynyba ir pajėgų parengtis.

   Susitikimo metu taip pat įvyko ministrų diskusija apie iš pietų kylančias grėsmes, kurioje L. Linkevičius pabrėžė solidarumą su sąjungininkais Aljanso pietuose ir Lietuvos pasiryžimą toliau didinti indėlį į tarptautines misijas ir operacijas.

   Darbo pietų metu ministrai aptarė NATO veiklą Afganistane, šios šalies prezidento paskelbtos taikos derybų iniciatyvos perspektyvas, kitų regiono veikėjų vaidmenį siekiant taikos Afganistane.

   NATO „atvirų durų“ politikai skirtoje sesijoje buvo tariamasi dėl galimų sprendimų NATO vadovų susitikime, tolesnio šalių kandidačių euroatlantinės integracijos kelio ir paramos jų vykdomoms reformoms. 

   Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, NATO „atvirų durų“ politika yra visavertis ir pasiteisinęs instrumentas, svariai prisidedantis prie stiprios ir saugios Europos tikslo, kuris dar nėra pasiektas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ministras susitiko su Šiaurės Makedonijos Parlamento Pirmininku Talat Xhaferi.jpg

   Kovo 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Šiaurės Makedonijos Respublikos Asamblėjos pirmininku Talatu Xhaferiu. Susitikimo metu aptarti Šiaurės Makedonijos integracijos į NATO ir Europos Sąjungą bei regioninio saugumo klausimai, dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės. Šiaurės Makedonijos parlamento pirmininkas taip pat dalyvaus Seimo posėdyje, kuriame bus ratifikuojamas šalies prisijungimo prie NATO protokolas.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   Ministras bendra foto Miunchene res.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 16 dieną Miunchene dalyvavo diskusijoje, skirtoje aptarti Baltijos šalių saugumo stiprinimą.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 15–16 dienomis dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   40039917403_437dc185fd_b-1.jpg

   Vasario 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie NATO, ambasadorius Vytautas Leškevičius kartu su kitais sąjungininkų atstovais pasirašė protokolą dėl būsimos Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties. Iškilminga pasirašymo ceremonija surengta NATO būstinėje Briuselyje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuva vertina žingsnius, kurių Jungtinės Valstijos ėmėsi, siekdamos išsaugoti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   1.jpg

   Sausio 24 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovybė prie NATO kartu su Karališkųjų ginkluotųjų pajėgų institutu (Jungtinė Karalystė) NATO būstinėje surengė Aljanso, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos ekspertų diskusiją „Visuomenės atsparumo hibridinėms grėsmėms stiprinimas“.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata