Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime

Sukurta 2017.05.03 / Atnaujinta 2017.05.03 16:32
   L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime
   L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 3 dieną dalyvavo Seimo laikinosios Gegužės 3-iosios grupės ir Lenkų diskusijų klubo bendroje diskusijoje „Gegužės 3-ioji – Lietuvos ir Lenkijos istorinės bendrystės svarba Europai“. Diskusija skirta paminėti 1791 m. gegužės 3 d. – Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos priėmimą.

   „Gegužės 3-iosios dienos Konstitucija aplenkė laikmetį. Priimdama šį dokumentą Lietuva ir Lenkija atsidūrė modernios Europos avangarde. Šios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti tiek šiandienos, tiek ateities Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime“, – sakė L. Linkevičius.

   Užsienio reikalų ministras apžvelgė Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių prioritetus, akcentuodamas bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, bendrų energetikos ir transporto infrastruktūros projektų svarbą bei poreikį kartu įgyvendinti europinėmis vertybėmis grįstą Rytų kaimynystės politiką.

   „Lietuva ir Lenkija yra strateginės partnerės, kurias sieja ne tik labai glaudūs istoriniais saitai, bet ir bendri dabarties darbai“, – diskusijos metu sakė L. Linkevičius.

   Ministras pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi atviram dialogui su Lenkija įvairiais abiem pusėms svarbiais klausimais ir akcentavo poreikį atnaujinti bendrų tarpvyriausybinių institucijų darbą.

   1791 m. gegužės 3-iosios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje rašytinė konstitucija. Konstitucija pripažįstama bendro Lietuvos ir Lenkijos paveldo dalimi.

   Seime vykusioje diskusijoje taip pat dalyvavo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Gegužės 3-iosios grupės vadovas Andrius Kubilius, partijos Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Vilniaus universiteto (VU) istorijos fakulteto docentas dr. Eligijus Raila, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas, Lenkų diskusijų klubo atstovas Marijušas Antonovičius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Lenkija8.jpg

   Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Jaceką Czaputowiczių Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio proga.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   Lenkija6.jpg

   Lapkričio 11 dieną 12.00 val. Vilniuje, Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos ir Lenkijos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta Lenkijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 100-osioms metinėms pažymėti.

   prie veliavos.JPG

   Atsisveikindamas su diplomatinę misiją Lenkijoje baigusiu Lietuvos ambasadoriumi Šarūnu Adomavičiumi Ščecino-Kamiensko arkidiecezijos arkivyskupas metropolitas Andrzej Dzięga už reikšmingą indėlį į krikščioniškų vertybių tarp tautų kūrimą ambasadoriui įteikė Ščecino-Kamiensko arkidiecezijos apdovanojimą „Kryžius už nuopelnus“.

   Atstovybių naujienos »
   szczetski ir ambas.jpg

   Diplomatinę misiją Lenkijoje baigiančiam Lietuvos Respublikos nepaprastajam ir įgaliotajam  ambasadoriui Lenkijos Respublikoje Šarūnui Adomavičiui „už ypatingus nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą“ įteiktas  Ordino  už nuopelnus Lenkijos Respublikai Komandoro kryžius.

   Atstovybių naujienos »

   Spalio 23-25 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Varšuvos saugumo forume. Jis pasisakys pagrindinėje forumo ministrų diskusijoje „Saugumas Europoje: lūžio linijos Rytuose“. Diskusijoje taip pat dalyvaus Lenkijos, Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos užsienio reikalų ministrai.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_1467.JPG

   Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata