Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Makedonijoje

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 14:48
  Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Makedonijoje

  Europos Sąjungos delegacija pranešė, kad ES Dvynių programos projektą Makedonijoje „Gebėjimų veiksmingai įgyvendinti acquis vandens kokybės srityje stiprinimas“ įgyvendins Austrijos, Lietuvos ir Nyderlandus konsorciumas.

  Lietuvos aplinkos ministerijos, Geologijos ir Hidrometeorologijos tarnybų bei Aplinkos projektų valdymo agentūros ekspertų komanda dvejus metus kartu su partneriais iš Austrijos ir Nyderlandų padės pagal ES standartus stiprinti Makedonijos administracinius gebėjimus vandens valdymo srityje. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1,2 mln. eurų.

  Tai jau septintas Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Makedonijoje, kur Lietuvos institucijos jau dalijosi patirtimi ES fondų administravimo, jų apsaugos nuo grobstymo klausimais, rėmė Makedonijos darbo rinkos vystymą, kėlė švietimo sistemos kokybę ir prisidėjo gerinant personalo valdymo sistemas. 2016 m. pradėtas projektas, remiantis efektyvų ES lėšų valdymą pagal 2014–2020 m. finansinę perspektyvą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 74 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 62 milijonus eurų. Europos Komisijos 2013–2015 metų duomenimis, pagal dalyvavimą ir sėkmingumą ES Dvynių programoje Lietuva pirmauja tarp po 2004 m. įstojusių ES narių ir, lenkdama didžiąją daugumą senųjų narių, yra šešta Europos Sąjungoje po tokių šalių kaip Prancūzija, Austrija, Vokietija, Ispanija ir Italija.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Makedonija6.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 8 dieną Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Makedonijos užsienio reikalų ministrą Nikolą Dimitrovą ir palinkėjo Makedonijai bei jos žmonėms klestėjimo ir gerovės.

  Dvišaliai santykiai »
  twinning.png

  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

  Daugiašaliai santykiai »
  1122jordanija.jpg

  Jordanijoje pradedamas naujo Europos Sąjungos Dvynių projekto „Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimas. Tai pirmasis Lietuvos vadovaujamas projektas šioje šalyje, kuri kartu su partneriais iš Suomijos viešojo administravimo instituto (HAUS) įgyvendina Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Centrinė projekto valdymo agentūra.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata