Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje

Sukurta 2017.09.21 / Atnaujinta 2017.09.21 10:19
   Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje
   Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje

   Rugsėjo 21 dieną Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais Varšuvoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje, kurioje daugiausia dėmesio skirta pastaruoju metu Čečėnijoje įvykdytiems neapykantos nusikaltimams prieš LGBTI asmenis.

   Šia iniciatyva Lietuva siekė atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Čečėnijoje vykdomą masinį LGBTI asmenų persekiojimą, žudymą ir paskatinti Rusiją nedelsiant atkurti pagarbą teisės viršenybės principui. Rusija buvo paraginta kuo greičiau ištirti šiuos nusikaltimus ir užtikrinti, kad juos įvykdę asmenys būtų išaiškinti ir nubausti.

   Renginyje taip pat aptartas tarptautinės bendruomenės atsakas ir galimybės geriau koordinuoti atskirų tarptautinių organizacijų veiksmus užkertant kelią neapykantos nusikaltimams ir diskriminacijai dėl seksualinės orientacijos, pateiktos rekomendacijos dėl tolesnių veiksmų.

   Diskusijoje dalyvavo Rusijos LGBT tinklo vadovas ir žmogaus teisių aktyvistas Igoris Kochetkovas, dienraščio „Novaya Gazeta“ žurnalistė Elena Milashina, paskelbusi pirmąjį žurnalistinį tyrimą apie LGBTI asmenų persekiojimą Čečėnijoje, taip pat LGBTI asmenų teises Rusijoje ginantis advokatas Dmitrijus G. Bartenevas.

   Renginys surengtas Lietuvos iniciatyva, bendradarbiaujant su Kanada, Danija, Švedija, JAV, Belgija, Vokietija, Suomija, Latvija ir Ukraina, taip pat nevyriausybine organizacija Freedom House ir Heinrich Böll fondu.

   Dvi savaites trunkančiame ESBO žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime dalyvauja daugiau nei 1500 atstovų iš 57 ESBO šalių, ESBO institucijų, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų. Jame daugiausia dėmesio skiriama diskusijoms apie tai, kaip ESBO šalys laikosi prisiimtų įsipareigojimų tokiose srityse kaip išraiškos laisvė ir laisva žiniasklaida, pagrindinių laisvių užtikrinimas, migracija, tolerancijos ir pakantumo skatinimas, įstatymo viršenybė, lyčių lygybė ir pan.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   skai.jpg

   Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmente patvirtino Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisėms ir išreiškė tvirtą paramą JT Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

   Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG-20181210-WA0003.jpg

   Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Linkevičius Desir.JPG

   Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikimo paraštėse susitiko su ESBO atstovu žiniasklaidos laisvei Harlemu Désiru.

   Užsienio reikalų ministro veikla »
   ESBO ministras.jpg

   Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Milane, Italijoje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

   Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Milane vyksiančiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime. Šio svarbiausio politinių diskusijų ir ESBO sprendimų priėmimo forumo metu bus apžvelgiama ir įvertinta organizacijos veikla bei aptariami aktualiausi Europos saugumo klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata