Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva sveikina strateginę ES ir Pietryčių Azijos asociacijos partnerystę

Sukurta 2020.12.01 / Atnaujinta 2020.12.01 14:09
  Lietuva sveikina strateginę ES ir Pietryčių Azijos asociacijos partnerystę

  Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas nuotoliniu būdu dalyvavo 23-ajame Europos Sąjungos (ES) ir Pietryčių Azijos tautų asociacijos (ASEAN) ministrų susitikime. Susitikime sutarta dėl ES-ASEAN strateginės partnerystės ir priimtas bendras pareiškimas dėl junglumo (ASEAN-EU Joint Ministerial Statement on Connectivity).

  Ministrai taip pat aptarė ES-ASEAN bendradarbiavimą, siekiant įveikti COVID19 pandemiją, sudaryti regioninę ES-ASEAN laisvosios prekybos sutartį, užbaigti derybas dėl ES-ASEAN visapusiškos oro susisiekimo sutarties, jūrinio, kibernetinio saugumo iššūkius.

  „Lietuva sveikina šiandien priimtą sprendimą ASEAN bendradarbiavimo dialogui su Europos Sąjunga suteikti strateginės partnerystės statusą. Efektyvus daugiašalis bendradarbiavimas yra būtinas, susidūrus su tokiais dabarties iššūkiais, kaip klimato kaita, kibernetinis saugumas, dirbtinis intelektas ir pandemijos“, - sakė viceministras N. Germanas.

  Viceministras taip pat kvietė realizuoti strateginę ES-ASEAN partnerystę bei energetikos dialogą ir drauge siekti ambicingų  „Žaliojo kurso“ tikslų.

  „Žaliasis kursas“ atveria naują perspektyvą ES-ASEAN ekonominiam bendradarbiavimui, kurio tikslas – teisinga ir klestinti visuomenė su modernia, išteklius tausojančia ir konkurencinga ekonomika. Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie šio proceso“, – sakė  N. Germanas. Jis taip pat pabrėžė branduolinio saugumo svarbą, atkreipdamas dėmesį į netoli Vilniaus Baltarusijoje pradėjusią veikti Astravo branduolinę jėgainę, pastatytą pažeidžiant tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimus.   

  27 Europos Sąjungos ir 10 ASEAN šalių ministrų susitikimui pirmininkavo Europos Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio  ir saugumo politikai Josepas Borellis ir  Singapūro užsienio reikalų ministras Dr. Vivianas Balakrishnanas.

  ASEAN 1967 metais  įsteigė  Indonezija, Malaizija, Filipinai, Singapūras ir Tailandas, vėliau prisijungė Brunėjus, Vietnamas,  Laosas,  Mianmaras ir Kambodža.  ASEAN vienija apie  650 mln. Pietryčių Azijos  šalių gyventojų. Tai – vienas sparčiausiai augančių regionų. Nuo 2000 metų   bendras ASEAN narių  bendrasis vidaus produktas padidėjo penkis kartus. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  {0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

  Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu John Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  DSC_0076.jpg

  Sausio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmąkart surengtoje nuotolinėje diskusijoje su Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais Lietuvoje pabrėžė, kad, reaguojant į globalius iššūkius, ES užsienio politikoje privalu laikytis vertybinio požiūrio.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Reaguodama į besitęsiantį Baltarusijos režimo institucijų žiaurumą ir palaikydama demokratines Baltarusijos žmonių teises, gruodžio 17 dieną Europos Sąjunga (ES) paskelbė trečiąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui.

  Daugiašaliai santykiai »