Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva UNESCO Vykdomojoje taryboje pabrėžė žurnalistų saugumą ir Ukrainos teritorinį integralumą

Sukurta 2016.04.08 / Atnaujinta 2016.04.08 17:58
   Lietuva UNESCO Vykdomojoje taryboje pabrėžė žurnalistų saugumą ir Ukrainos teritorinį integralumą
   Lietuva UNESCO Vykdomojoje taryboje pabrėžė žurnalistų saugumą ir Ukrainos teritorinį integralumą

   Balandžio 8 d. Lietuvos atstovas UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorius Arūnas Gelūnas dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį perskaitė nacionalinį pareiškimą.

   Lietuvos atstovas atkreipė dėmesį į tai, kad šiais metais Lietuva mini savo 25-ąsias narystės šioje Jungtinių Tautų organizacijoje metines. Jis reiškė savo šalies pasiryžimą aktyviai prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų įgyvendinant naująją tvaraus vystymosi darbotvarkę. Lietuva ypač akcentavo UNESCO mandatą švietimo srityje, taip pat įgalinant moteris ir užtikrinant žurnalistų saugumą.

   „Prieš žurnalistą įvykdytas nusikaltimas – tai ne tik vienos iš pagrindinių žmogaus teisių – raiškos laisvės – pamynimas, bet ir išpuolis prieš demokratiją,“ – teigė ambasadorius A. Gelūnas. 

   Savo nacionaliniame pareiškime Lietuva taip pat išreiškė tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam integralumui: „Mes raginame Generalinę direktorę ne tik toliau įgyvendinti Vykdomosios tarybos 197-osios sesijos sprendimus, bet ir stiprinti UNESCO pastangas bei stebėseną okupuotame Kryme.“

   Per Vykdomosios tarybos sesiją, kuri truks iki balandžio 15 d., svarstoma UNESCO veikla Kryme bei Palestinoje, organizacijos vaidmuo skatinant kultūrų apsaugą ir kultūrinį pliuralizmą ginkluotų konfliktų metu, nauja techninio ir profesinio mokymo strategija bei kitos UNESCO svarbios aktualijos.

   Į Vykdomąją tarybą Lietuva buvo išrinkta per UNESCO Generalinės konferencijos 38-ąją sesiją 2015 m. lapkričio mėnesį ketverių metų kadencijai. Tai – trečioji Lietuvos narystė šioje UNESCO vykdomojoje struktūroje. Vykdomoji taryba – vienas pagrindinių UNESCO valdymo organų, kurį sudaro 58 valstybės narės. 

    

   Nuotraukos :  © UNESCO/P. Chiang-Joo

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20181009_095107.jpg

   UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   20181001_144647.jpg

   Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

   Daugiašaliai santykiai »
   Optimisme 174.JPG

   Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

   Kultūros renginiai »
   003 atidarymas.jpg

   Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

   Dvišaliai santykiai »
   Draugų grupėDec12.jpg

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata