Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvoje lankėsi Prancūzijos kandidatė į UNESCO generalinio direktoriaus postą

Sukurta 2017.07.05 / Atnaujinta 2017.07.05 14:45
   Lietuvoje lankėsi Prancūzijos kandidatė į UNESCO generalinio direktoriaus postą
   Lietuvoje lankėsi Prancūzijos kandidatė į UNESCO generalinio direktoriaus postą

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 4 dieną susitiko su Audrey Azoulay, Prancūzijos kandidate į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, rinkiminės kampanijos vizito atvykusia į Lietuvą.

   Susitikimo metu apsikeista nuomonėmis dėl UNESCO veiklos tikslų ir jų įgyvendinimo, organizacijos svarbos sprendžiant tarptautinei bendruomenei aktualius klausimus, tokius kaip kultūrinio paveldo apsauga konfliktų paveiktose teritorijose, visuotinė prieiga prie informacijos įgyvendinant Vystymosi darbotvarkės 2030 tikslus, tarpkultūrinio dialogo skatinimas, žurnalistų saugumas ir kova su nebaudžiamumu.

   „Lietuva aktyviai dalyvauja UNESCO Vykdomosios tarybos veikloje ir pasisako už geriausio kandidato,  turinčio gebėjimus, atitinkamą kvalifikaciją, didelę darbo tarptautiniuose santykiuose patirtį išrinkimą į organizacijos vadovo postą“, – susitikime pažymėjo viceministras. 

   Prancūzijos kandidatė atkreipė dėmesį į poreikį modernizuoti UNESCO valdymą, geriau koordinuoti UNESCO bendradarbiavimą su Jungtinėmis Tautomis (JT) ir kitomis JT agentūromis bei UNESCO nacionaliniais biurais šalyse narėse. A. Azoulay akcentavo būtinybę būti aktyvesniems klimato kaitos, migracijos ir radikalaus ekstremizmo klausimais, siekiant didesnio UNESCO vaidmens bendradarbiaujant su kitomis tarptautinėmis organizacijomis bei skatinant tarpkultūrinį dialogą.

   Gimusi 1972 m. Paryžiuje, A. Azoulay 2016–2017 m. ėjo Prancūzijos kultūros ir komunikacijos ministrės pareigas, 2014–2016 m. buvo prezidento François  Hollande‘o patarėja kultūros klausimais.

   Dabartinės UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos kadencija baigiasi 2017 m. pabaigoje, o naujojo organizacijos vadovo rinkimai vyks spalio–lapkričio mėnesiais. Be Prancūzijos savo kandidatus taip pat yra iškėlę Irakas, Libanas, Kataras, Azerbaidžanas, Vietnamas, Gvatemala, Egiptas ir Kinija.

   UNESCO yra JT specializuota agentūra, siekianti prisidėti prie taikos ir saugumo pasaulyje, skatinant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse. Lietuva 2015–2019 m. yra išrinkta ir dirba UNESCO Vykdomojoje taryboje, kuri spalio mėnesį balsuos dėl direktoriaus išrinkimo, o UNESCO Generalinė konferencija lapkričio mėnesį patvirtins naujojo organizacijos vadovo kandidatūrą.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Draugų grupėDec12.jpg

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   vaisvilaite1010.jpg

   Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

   Atstovybių naujienos »
   IPDC 2017 (2).jpg

   Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

   Daugiašaliai santykiai »
   Vaisvilaite skiriamieji.jpg

   Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-1655.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas birželio 23 dieną susitiko su ambasadoriumi Pham Sanh Chau, Vietnamo kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, atvykusiu į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros.  

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata