Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvoje lankysis Juodkalnijos užsienio reikalų ministras

Sukurta 2020.02.19 / Atnaujinta 2020.02.19 13:34

Vasario 20 dieną Lietuvoje lankysis Juodkalnijos užsienio reikalų ministras Srdžanas Darmanovičius. Susitikimo su ministru Linu Linkevičiumi metu bus aptariamas Lietuvos ir Juodkalnijos dvišalis bendradarbiavimas, Juodkalnijos pažanga derybose dėl narystės Europos Sąjungoje, situacija Vakarų Balkanuose, regioninio saugumo ir bendradarbiavimo NATO klausimai.

S. Darmanovičius taip pat oficialiai atidarys Juodkalnijos Garbės konsulatą Lietuvoje, kuriam vadovaus Daiva Perevičienė. Tai bus pirmasis Vakarų Balkanų šalies Garbės konsulatas Lietuvoje.

S. Darmanovičius taip pat susitiks su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir Seimo Europos reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu.

S. Darmanovičius Lietuvoje lankosi jau antrą kartą – pirmą kartą vizito į Lietuvą buvo atvykęs 2018 metais. Planuojama, kad kovo 9 dieną į Lietuvą oficialaus vizito atvyks Juodkalnijos prezidentas Milo Djukanovičius.

2006 metais nepriklausomybę paskelbusi Juodkalnija yra mažiausia Vakarų Balkanų šalis (620 tūkst. gyventojų). Ji taip pat jauniausia, 29-oji, NATO narė, aktyviai dalyvaujanti NATO veikloje. Juodkalnija prisideda prie saugumo Baltijos regione stiprinimo – 10 Juodkalnijos karių dalyvauja NATO priešakinių pajėgų batalione Latvijoje.

Juodkalnija taip pat yra didžiausią pažangą derybose dėl narystės ES padariusi ES šalis kandidatė, nuosekliai remianti ES užsienio ir saugumo politiką. Juodkalnija derybas dėl narystės ES pradėjo 2012 metais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_8515.jpg

Vasario 20 dieną Vilniuje vyko ministro Lino Linkevičiaus ir Juodkalnijos užsienio reikalų ministro Srdžano Darmanovičiaus susitikimas. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Juodkalnijos narystės Europos Sąjungoje (ES) siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

Dvišaliai santykiai »
DSC_0547.jpg

Lapkričio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai daktaru Budimiru Šegrtu, kuris atvyko įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
_MG_3197.JPG

Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su į Lietuvą vizito atvykusiais Juodkalnijos Parlamento (Skupštinos) pirmininko pavaduotoju, Draugystės su Lietuvos parlamentu grupės pirmininku Genci Nimanbegu bei kitais grupės nariais.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Juodkalnija.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 21 dieną Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Juodkalnijos užsienio reikalų ministrą Srđaną Darmanovićių ir palinkėjo Juodkalnijai bei jos žmonėms klestėjimo ir gerovės.

Dvišaliai santykiai »