Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Kipro Prezidentui

Sukurta 2017.07.13 / Atnaujinta 2017.07.13 15:19

Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas liepos 13 dieną įteikė skiriamuosius raštus Kipro Respublikos Prezidentui Nicosui Anastasiadesui.

Po iškilmingos ceremonijos vykusiame pokalbyje abiejų šalių atstovai konstatavo neabejojantys, kad šiemet minimas diplomatinių santykių užmezgimo tarp Lietuvos ir Kipro 25-metis paskatins tolesnę draugiškų dvišalių santykių plėtrą ir glaudesnius Lietuvos ir Kipro žmonių tarpusavio ryšius.

„Nuo pat diplomatinių santykių užmezgimo 1992 metais Lietuvos ir Kipro ryšiai nuolat stiprėjo ir plėtėsi.  Bendradarbiavimą tarp dviejų valstybių ypač sustiprino bendras narystės ES siekis, išsipildęs abiem valstybėms 2004 metais. Nuo to momento Lietuvos ir Kipro ryšiai tapo dar glaudesni, o dvišalė darbotvarkė – platesnė ir turtingesnė“, – sakė Lietuvos ambasadorius. 

Susitikime buvo aptarti aktualūs dvišalių santykių, ES darbotvarkės ir regioninio saugumo klausimai, tarp jų ir Kipro salos suvienijimo perspektyvos. 

R. Kačinskas išsakė viltį, kad praėjusią savaitę be rezultatų pasibaigusios taikos derybos, kuriose ieškota būdų užbaigti ne vieną dešimtmetį trunkantį konfliktą padalytoje Kipro saloje, bus atnaujintos.

„Lietuva visapusiškai palaiko pastangas siekti Kipro salos suvienijimo. Tai būtų itin teigiama žinia visam regionui ir taptų tikra sėkmės istorija Europoje“, – sakė R. Kačinskas.

Kalbant apie tolesnis ryšius tarp dviejų valstybių, ambasadorius R. Kačinskas pažymėjo, kad Kiprą pamėgo Lietuvos turistai – praėjusiais metais Kipre jų apsilankė beveik 26 tūkstančiai. Ambasadorius taip pat kvietė bendradarbiavimu tik turizmo srityje neapsiriboti, o plėsti jį ir į kitas ekonomikos sritis.

R. Kačinskas taip pat sakė, kad savo paskyrimo metu ieškos būdų ir galimybių sustiprinti akademinius kontaktus, jaunimo ryšius ir bendradarbiavimą kultūros srityje.

Lietuva ir Kipras diplomatinius santykius užmezgė 1992 m. gruodžio 3 d.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Kipras5.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Kipro Respublikos užsienio reikalų ministrą Niką Christodulidį ir visus Kipro žmones spalio 1 dieną mininčius Nepriklausomybės dieną.

Dvišaliai santykiai »
1 (2).jpg

Rugsėjo 19 dieną Kipro Respublikos sostinėje Nikosijoje surengtas iškilmingas diplomatinis priėmimas, skirtas pažymėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata