Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Minimas Lietuvos ir Prancūzijos santykių šimtmečio jubiliejus

Sukurta 2020.05.11 / Atnaujinta 2020.05.11 13:44

Gegužės 11 dieną minimas Lietuvos ir Prancūzijos santykių šimtečio jubiliejus. Po Pirmojo pasaulinio karo Lietuva sudėtingomis sąlygomis siekė įtvirtinti atstatytą Lietuvos valstybingumą. Prancūzijos Lietuvos valstybės de facto pripažinimas 1920 metais buvo labai svarbus įvykis, padėjęs modernios Lietuvos valstybės įsitvirtinimui tarptautinėje arenoje.

„Minėdami pripažinimo šimtmetį džiaugiamės artimais ir tvirtais Lietuvos ir Prancūzijos santykiais. Prancūzija yra mūsų strateginis partneris. Ypač svarbus yra jos indėlis užtikrinant Lietuvos saugumą,“ – sukakties proga pažymėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Prancūzijos karinės oro pajėgos jau aštuntą kartą vykdo NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse. Šiemet jau antroji Prancūzijos karių misija planuoja prisijungti prie NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje.

Pasak ministro, Lietuva ypač dėkinga  Prancūzijai, kuri niekada formaliai nepripažino Lietuvos nepriklausomybės praradimo po 1940 metų Sovietų Sąjungos okupacijos ir buvo viena iš nedaugelio Vakarų Europos valstybių, Sovietų Sąjungai neatidavusių Prancūzijos banke Lietuvos deponuoto aukso.

Lietuva vertina bendradarbiavimą su Prancūzija ir jos lyderystę kuriant stiprią ateities Europos Sąjungą. Suverenią, vieningą ir demokratišką Europą galime sukurti tik išlikdami principingi ir veikdami remdamiesi savo pamatinėmis vertybėmis.

Prancūzija Lietuvos Respubliką de jure pripažino 1922 metų gruodžio 20 dieną. Atkurtą Lietuvos Respublikos valstybę Prancūzija pripažino 1991 metų rugpjūčio 25 dieną, o po kelių dienų, rugpjūčio 29 dieną, atkurti diplomatiniai santykiai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
foto.jpg

Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

Atstovybių naujienos »

Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku.

Ministerijos naujienos » Naujienos »
download.jpg

Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasados Paryžiuje kiemelyje surengtos ceremonijos metu Lietuvos Respublikos pilietės pasas įteiktas tarptautiniu mastu pripažintai litvakų kilmės šiuolaikinei menininkei Esther Shalev-Gerz, gimusiai Vilniuje ir jau daugiau nei trisdešimt metų gyvenančiai bei kuriančiai Prancūzijos sostinėje.

Atstovybių naujienos »
ddd.jpg

Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas specialiojo svečio teisėmis dalyvavo kasmetiniame Prancūzijos rabinų suvažiavime, šiemet vykstančiame nuotoliniu būdu.

Atstovybių naujienos »
93214_8354f7891af1cde50138a4f0d928583f.png

Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendacijas dėl Ispanijos, Prancūzijos ir Vokietijos: sparčiai plintant koronavirusui, rekomenduojame atsisakyti nebūtinų kelionių į šias šalis. Jei vykti yra būtina, rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus.

Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »
84045149_189706142411283_5666285344987807744_o (1).jpg

Vasario 4 dieną Lietuvos ambasados Prancūzijoje delegacija, vadovaujama ambasadoriaus Nerijaus Aleksiejūno, apsilankė Prancūzijos Nacionalinėje Asamblėjoje ir Senate.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »