Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministerijoje lankėsi Albanijos užsienio reikalų ir Europos ministerijos viceministras

Sukurta 2019.05.14 / Atnaujinta 2019.05.15 08:25
   Ministerijoje lankėsi Albanijos užsienio reikalų ir Europos ministerijos viceministras
   Ministerijoje lankėsi Albanijos užsienio reikalų ir Europos ministerijos viceministras

   Gegužės 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Albanijos užsienio reikalų ir Europos reikalų ministerijos viceministru Etjenu Xhafaju, atsakingu už ekonomikos ir ES klausimus.

   Viceministrai aptarė Albanijos vidaus politinę ir ekonominę padėtį, dvišalius santykius, Lietuvos ekspertų dalyvavimą ES Dvynių projektuose Albanijoje, Albanijos ES narystės perspektyvas, Vakarų Balkanų aktualijas. Viceministras D. Skusevičius išreiškė tvirtą paramą Albanijos derybų dėl narystės ES pradžiai šiais metais.

   Sutarta plėsti bendradarbiavimą verslo ir turizmo srityse, keičiantis verslo misijomis, įtraukiant abiejų šalių verslo rūmus, asociacijas ir agentūras. Aptarta galimybė Lietuvoje įsteigti Albanijos garbės konsulatą.

   Diplomatiniai santykiai su Albanija užmegzti 1992 metų balandžio 27 dieną. Lietuvos ambasadorius Albanijai Rolandas Kačinskas reziduoja Atėnuose, Albanijos ambasadorė Shpresa Kureta dirba iš Varšuvos.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo „Liublino trikampio“ koordinatorių vaizdo konferencijoje su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru ir Lenkijos užsienio reikalų viceministru Marcinu Przydaczu.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Liepos 20 dieną Taline įvyko bendra Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencija su Albanijos užsienio reikalų ministru Gent Cakaj.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_2413.jpg

   Liepos 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje rengtasi liepos 17–18 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT).

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   Tymon Markowski nuotr..jpg

   Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Estijos Europos reikalų viceministru Martu Volmeru lankėsi Skopjė (Šiaurės Makedonija) bei Tiranoje (Albanija).

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 3-5 dienomis ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais lankysis Skopjėje (Šiaurės Makedonijoje) bei Tiranoje (Albanija).

   Daugiašaliai santykiai »
   foto3.jpg

   Vasario 17 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Taryboje diskutuota apie ES veiksmus stabilizuojant situaciją Libijoje bei ES santykius su Afrika ir Indija. ES užsienio reikalų ministrai su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama taip pat aptarė Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybų dėl narystės ES pradžios perspektyvas.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »