Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius su JAV specialiuoju atstovu K. Volkeriu aptarė pagalbą Ukrainai

Sukurta 2018.08.22 / Atnaujinta 2018.08.23 15:02
  Ministras L. Linkevičius su JAV specialiuoju atstovu K. Volkeriu aptarė pagalbą Ukrainai

  Rugpjūčio 22 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV specialiuoju atstovu Ukrainos deryboms ambasadoriumi Kurtu Volkeriu. Susitikimo metu aptarta saugumo situacija Ukrainoje, tebesitęsiant Rusijos agresijai.

  Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius padėkojo JAV atstovui už JAV sankcijų Rusijai stiprinimą, teikiamą paramą Ukrainai, JAV valstybės sekretoriaus Mike Pompeo paskelbtą Krymo deklaraciją.

  „Rusijai tęsiant savo destruktyvią politiką, o JAV stiprinant atsaką į Rusijos veiksmus Ukrainoje, Sirijoje ir Vakarų valstybėse, ES taip pat privalo reaguoti“, – akcentavo L. Linkevičius. Ministras pabrėžė, jog ne mažiau svarbu tęsti paramą Ukrainai, skatinti reformų procesą ir regionų plėtrą, ypač neokupuotoje rytų Ukrainos dalyje.

  Susitikimo metu taip pat aptarti pasiūlymai dėl Jungtinių Tautų taikdarių dislokavimo rytų Ukrainoje, būdų padidinti paramos Ukrainai teikimo efektyvumą.

  K. Volkeris Vilniuje dalyvavo prezidento Valdo Adamkaus vardo konferencijoje „Europos ir transatlantinio atsparumo atkūrimas“.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Sausio 14-16 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrais vyksta solidarumo vizito į Ukrainą. Šį vizitą inicijavo ir organizavo Lietuva, siekdama priminti tarptautinei bendruomenei Rusijos veiksmų Azovo jūroje poveikį Ukrainos Mariupolio ir Berdiansko regionams.

  Dvišaliai santykiai »
  Ukrainos vaikai.JPG

  Sausio 10 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, atvykusiu į tradicinį saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“.

  Dvišaliai santykiai »

  Ministras Linas Linkevičius sausio 10 dieną Vilniuje susitiks su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, atvykstančiu į tradicinį saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“.

  Dvišaliai santykiai »

  Gruodžio 27 dieną Kijeve vyko nevyriausybinės užsienio politikos tarybos „Ukrainska Prizma“ surengto tyrimo apie 2018 metų Ukrainos užsienio politikos rezultatus pristatymas ir diskusija.

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai, kurie bus pervesti Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui (UNHCR). Šiais veiksmais toliau prisidedama prie JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) paskelbto humanitarinės pagalbos Ukrainai plano, kuris 2018 metais siekia 187 mln. JAV dolerių, tačiau šiuo metu įgyvendintas vos 38 proc.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  1.JPG

  Gruodžio 12 dieną, pažymint Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 27-ąsias metines, Užsienio reikalų ministerijoje ministras Linas Linkevičius atidarė rytų Ukrainos vaikų piešinių ir plakatų parodą, skirtą Lietuvos valstybingumo 100-mečiui pažymėti. Renginio metu taip pat pristatyti du nauji leidiniai apie Lietuvos ir Ukrainos istoriją.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata