Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius vyks į Baltarusiją

Sukurta 2020.02.02 / Atnaujinta 2020.02.02 14:01
  Ministras L. Linkevičius vyks į Baltarusiją

  Vasario 3 - 4 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Baltarusijoje.

  Vizito metu Rimdžiūnų lietuvių kultūros centre ministras susitiks su lietuvių bendruomenės atstovais, taip pat aplankys ten veikiančią lietuvišką mokyklą ir darželį.

  Su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi, Gardino srities gubernatoriumi ir vietos valdžios atstovais Rimdžiūnuose bus ieškoma sprendimų kaip užtikrinti nepertraukiamą mokymosi procesą nuo darželio iki mokyklos baigimo lietuvių kilmės vaikams. Bus ieškoma galimybių modernizuoti Rimdžiūnuose veikiantį lietuvybės židinį, pasitelkiant ES bendradarbiavimo abipus sienos programą. Šios programos lėšomis šiuo metu yra tvarkoma ir plečiama P. Skorinos gimnazija Vilniuje, kurioje mokosi baltarusių tautinės mažumos vaikai. Kartu su užsienio reikalų ministru į Rimdžiūnus vyks ir  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

  Minske planuojamas susitikimas su Baltarusijos pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių aktyvistais.

  Vasario 4 dieną Minske planuojami susitikimai su oficialiosios Baltarusijos valdžios atstovais. Numatoma aptarti nesaugios Astravo AE, lietuvių bendruomenės, žmogaus teisių, ekonominio bendradarbiavimo ir kitus aktualius klausimus.

  Taip pat numatomas L. Linkevičiaus, Baltarusijos užsienio reikalų ministro, Lenkijos bei Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatų dalyvavimas Tadui Kosciuškai skirtame minėjimo renginyje.

  L. Linkevičius Baltarusijoje lankosi Baltarusijos užsienio reikalų ministro Vladimiro Makėjaus kvietimu.