Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

Sukurta 2020.04.09 / Atnaujinta 2020.04.09 10:38
  N. Germanas: Sėkminga kova su COVID-19 pandemija neįmanoma be stipraus ir vieningo tarptautinio ES atsako

  Balandžio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vaizdo konferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame dėmesys buvo skirtas pagalbai besivystančioms šalims kovoje su Covid-19 pandemija. Susitikime buvo diskutuojama, kaip būtų galima sušvelninti šalių patiriamus ekonominius ir socialinius sukrėtimus.

  Susitikime nutarta, kad veiksminga kova su Covid-19 įmanoma tik tarptautiniu lygiu, veikiant greitai, lanksčiai ir vadovaujantis solidarumo principu, o ES ir valstybių narių pastangos neduos pakankamų rezultatų, jeigu nepadėsime kitiems.

  Viceministras Neris Germanas parėmė ES institucijų siūlymus dėl veiksmingesnio bendrų veiksmų koordinavimo teikiant pagalbą šalims partnerėms. Ministrai itin palankiai įvertino siūlymus užtikrinti koordinuotą teikiamos pagalbos viešinimą, nes tik tokiu būdu Europos Sąjunga bus matoma ir vertinama, o jos pastangos kovoti su kai kurių trečiųjų šalių skleidžiama dezinformacija bus žymiai efektyvesnės.

  N. Germanas taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę daugiau dėmesio skirti ES Rytų kaimynystės šalims, taip pat Vakarų Balkanams pažymėdamas, kad ES pastangos kovojant su Pandemija tarptautiniu lygiu nebus veiksmingos, jeigu pirmiausia nepadėsime artimiausiems kaimynams, ypač ES rytuose.

  Lietuva taip pat paragino ES institucijas imtis aktyvesnės lyderystės ir siekti didesnio valstybių narių vidinio solidarumo kovoje su COVID-19. „Sėkmingai padėti kitiems galėsime tik tuomet, jeigu gebėsime tinkamai padėti patys sau“, - pabrėžė N. Germanas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami naujausi įvykiai Baltarusijoje, žmogaus teisių padėtis Rusijoje, situacija ES pietų kaimynystėje, Libijoje, Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  Auswaertiges Amtphotothek - 1.jpg

  Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berlyne dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio skiriama po rugpjūčio 9 dienos vykusių prezidento rinkimų susiklosčiusiai situacijai Baltarusijoje. Kalbėdamas apie situaciją Baltarusijoje ministras akcentavo, kad esame istorinio politinio ir visuomeninio virsmo savo artimiausioje kaimynystėje liudininkai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  DSC_7443.jpg

  Rugpjūčio 25 dieną ministras Linas Linkevičius virtualiame pokalbyje su Europos Sąjungos (ES) vyriausiuoju derybininku ES-Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių klausimais Michel Barnier aptarė vykstančias ES-JK derybas. Pokalbyje aptarti ir svarbiausi Lietuvos interesai derybose: Lietuvos piliečių teisių apsauga, glaudus bendradarbiavimas ekonomikos bei užsienio, saugumo ir gynybos srityse.

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefoninio pokalbio metu su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepu Borrelliu aptarė neraminančią situaciją Baltarusijoje. L. Linkevičius akcentavo koordinacijos ir bendrų Europos Sąjungos (ES) veiksmų, reaguojant į įvykius Baltarusijoje, svarbą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugpjūčio 1 dieną įsigalioja Europos Sąjungos (ES) ir Vietnamo laisvosios prekybos susitarimas, kuris panaikins 99 proc. Vietnamo muitų. Ambicingas prekybos susitarimas plačiau atvers 96 milijonų gyventojų rinką Lietuvos eksportuotojams.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  IMG-20200718-WA0010.jpg

  Liepos 19 dieną į Lietuvą grįžo keturi Lietuvos piliečiai, kurie buvo užstrigę Venesueloje dėl COVID-19 pandemijos. Lietuvos konsulatas Valensijoje ir Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaujant su Europos Sąjungos atstovybe bei Prancūzijos ambasada Venesueloje, padėjo šiems piliečiams grįžti į Lietuvą Prancūzijos organizuotu repatrijavimo skrydžiu iš Venesuelai priklausančios Margaritos salos.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »