Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nyderlanduose paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Sukurta 2019.02.13 / Atnaujinta 2019.02.13 09:23
   Nyderlanduose paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
   Nyderlanduose paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

   Vasario 12 dieną Hagoje įvyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Lutherse Kerk bažnyčioje, Hagoje, kuriame dalyvavo Nyderlandų politikos, verslo ir kitų sričių atstovai, diplomatinis korpusas ir lietuvių bendruomenės nariai.

   „Atkūrėme Nepriklausomybę, sukūrėme demokratišką ir laisvą visuomenę, kurioje teisės viršenybė ir žmogaus teisės yra pamatinės vertybės. Esame Europos Sąjungos, NATO ir kitų tarptautinių organizacijų nariai, puoselėjame draugiškus ryšius su dauguma pasaulio valstybių. Palaikome puikius dvišalius santykius su Nyderlandais, grįstus bendromis vertybėmis. Esame patikimi NATO sąjungininkai, o Nyderlandų kariai tarnauja NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Lietuvoje. Džiaugiamės didėjančiomis verslo investicijomis, ypač į informacijų technologijų ir kitus sektorius, taip pat augančiais olandų turistų srautais”, – pažymėjo Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys.

   Renginio metu skambėjo olandų choro „Exicon“ atliekami Vytauto Miškinio, Fausto Latėno ir kitų  kompozitorių kūriniai iš 2018 metais išleisto albumo  „Baltijos pasivaikščiojimai“ („A Baltic Hike“).  Į šį albumą įtrauktos kompozicijos, kurias įkvėpė Lietuvos, Latvijos ir Estijos šiuolaikinė chorinė muzika.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

   Konsulinės naujienos »

   Balandžio 27 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Nyderlandų Karalystės užsienio reikalų ministrą Stefą Bloką ir šalies gyventojus nacionalinės šventės – Karaliaus dienos – proga.

   Dvišaliai santykiai »
   Kūrybos galerija.jpg

   Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose vyko Lietuvos rašytojų bei dailininkų kūrybą vienijantis renginys „Kūrybos galerija“. Renginys skirtas suburti Nyderlanduose gyvenančių kūrybiškų žmonių bendruomenę, suteikti jiems galimybę kartu prisistatyti bei pristatyti savo darbus visuomenei.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_3966.JPG

   Lapkričio 28 Leideno universitete Hagoje vyko Lietuvos ambasados Nyderlanduose inicijuota vieša diskusija „Molotovo-Ribentropo paktas ir jo pasekmės: įtakos sferos Europoje”.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_3777.jpg

   Spalio 10 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Nyderlanduose surengė bendrą koncertą, kuriuo paminėjo Liublino unijos 450 metų sukaktį ir kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos 200-ąsias gimimo metines.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »