Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta J. Čechavičiaus fotografijų paroda

Sukurta 2018.12.04 / Atnaujinta 2018.12.04 13:53
  UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta J. Čechavičiaus fotografijų paroda

  Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

  „Čechavičius mūsų regiono fotografijos kokybę priartino prie Europos, jo darbai neabejotinai prisidėjo prie tolesnio Lietuvos fotografijos vystymosi“, – teigė ambasadorė Irena Vaišvilaitė pristatydamą fotografą. Ji taip pat pažymėjo jo nuopelnus ne tik Lietuvuos, bet ir Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos kultūriniam paveldui.  

  Ši paroda atspindi Juozapo Čechavičiaus (1818-1888) kūrybinius pasiekimus ir jo svarbą regione. Be Vilniaus nuotraukų, joje rodomos seniausios žinomos Kijevo nuotraukos, darytos 1859-1860 metais, taip pat Gardino, Liublino, Chelmo, Kauno, Trakų nuotraukos.

  Paroda UNECO būstinės Aktų Salėje (Salle des Actes) veiks iki šių metų gruodžio 7 dienos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20191113_145411.jpg

  Lapkričio 13 dieną Paryžiuje, vykstant 40-ajai UNESCO Generalinės konferencijos sesijai, Lietuvos nuolatinė atstovybė surengė minėjimą, skirtą ,,Baltijos kelio“ 30-mečiui. Renginiu taip pat paminėta dešimties metų sukaktis nuo tada, kai šio unikalaus įvykio archyvų rinkinys buvo įrašytas į UNESCO „Pasaulio atminties“ programos tarptautinį registrą.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  ambasadorė.jpg

  Spalio 14 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė kreipėsi į šios organizacijos Vykdomosios tarybos narius, pabrėždama komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą.

  Daugiašaliai santykiai »
  Viktorija Gečytė.jpg

  Spalio 10 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje vyko atminimo vakaras, skirtas armėnų kilmės prancūzų dainininko, autoriaus, aktoriaus ir visuomenės veikėjo Charleso Aznavouro kūrybai bei gyvenimui.

  Atstovybių naujienos »

  Rugsėjo 17 dieną Madride atidaryta tarptautinė šiuolaikinės tekstilės meno bienalė „Tvarus miestas“, kurioje eksponuojami Lietuvos tekstilės menininkių Gretos Kardi-Kardišiūtės, Laimos Oržekauskienės - Ore bei Jovitos Sakalauskaitės darbai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »