Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos

Sukurta 2017.02.23 / Atnaujinta 2017.02.23 10:34
   Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos
   Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos
   Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos

   Vilniuje vasario 22 dieną įvyko pirmosios Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišalių santykių, ypač ekonominių, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai, politinė situacija Lietuvos ir Irano kaimynystėje.

   Lietuvos delegacijai vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius Eduardas Borisovas, Irano delegacijai – Užsienio reikalų ministerijos Šiaurės ir Rytų Europos generalinis direktorius Mahmoudas Barimani.

   Prieš konsultacijas Irano Islamo Respublikos delegacija susitiko su Lietuvos užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu. Susitikime M. Barimani pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Irano tarpvyriausybinis susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo, pasirašytas ministro vizito į Iraną metu, 2016 m. gegužės 29 d., įsigaliojo šių metų sausio 4 d. ir atveria galimybes intensyvinti dviejų valstybių ekonominius santykius. Irano atstovas pažymėjo būtinybę skatinti centrinių ir privačių bankų bendradarbiavimą.

   Konsultacijose E. Borisovas pristatė Lietuvos ekonominį potencialą, susisiekimo infrastruktūros, tarptautinio krovinių pervežimo projekto „Vikingas", Klaipėdos jūrų uosto galimybes. Sutarta dėl būtinybės apsikeisti verslo delegacijomis.

   Konsultacijose sutarta gilinti bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros, energetikos, transporto, mokslo ir technologijų, informacinių technologijų, žemės ūkio ir kitose srityse.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-20181128-WA0003 (002).jpg

   Lapkričio 26 – 27 dienomis Teherane surengtas renginys „Lithuania in Focus“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui ir diplomatinių santykių su Iranu 25-mečiui paminėti.

   Dvišaliai santykiai »
   20180608_112054.jpg

   Birželio 8 dieną Vilniuje vykstančios pasaulinės Moterų politikos lyderių konferencijos paraštėse, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Irano Islamo Respublikos viceprezidente Masoumeh Ebtekar.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata