Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje vyks Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas

Sukurta 2020.06.12 / Atnaujinta 2020.06.12 13:40

Birželio 15 dieną Vilniuje vyks Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptartas šalių bendradarbiavimas ir veiksmų derinimas toliau lengvinant dėl COVID-19 įvestus apribojimus bei Lenkijos prisijungimas prie Baltijos valstybių laisvo asmenų judėjimo erdvės.

Ministro Lino Linkevičiaus kvietimu vyksiančiame susitikime taip pat bus apsikeista nuomonėmis apie Europos Sąjungos (ES) politikos aktualijas, Rytų kaimynystėje vykstančius procesus, diskutuojama saugumo regione ir energetikos klausimais.
 
Ministrai taip pat nuotoliniu būdu dalyvaus ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame dėmesys bus skirtas transatlantiniams santykiams, strateginiam dialogui su JAV. Vaizdo susitikime su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo ES valstybių užsienio reikalų ministrai aptars aktualiausius geopolitinius klausimus - atsaką į COVID-19 pandemiją ir dezinformaciją, santykius su Kinija, Rusija, situaciją Sirijoje ir Libijoje, padėtį Ukrainoje, Artimųjų Rytų taikos procesą.
 
Prieš keturšalį susitikimą planuojamas L. Linkevičiaus ir Lenkijos užsienio reikalų ministro J. Čaputovičiaus dvišalis susitikimas, kuriame bus aptariami dvišalių susitikimų atnaujinimo, bendrų istorinių datų minėjimo, saugumo ir energetikos klausimai.
 
Minėdami Gedulo ir vilties dieną,  ministrai L. Linkevičius, J. Čaputovičius , U. Reinsalu ir E. Rinkevičius padės gėlių prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti.
Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_3039.jpg

Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson.

Dvišaliai santykiai »
Latvijos URM nuotr..jpg

Rugsėjo 22 dieną Rygoje (Latvijoje) Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai 2020 metų „Baltų apdovanojimą“ įteikė Latvijos diplomatui, pirmajam Latvijos ambasadoriui Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo Albertui Sarkaniui.

Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

Rugsėjo 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi Rygoje (Latvijoje) dalyvaus 2020 metų „Baltų apdovanojimo“ įteikimo ceremonijoje.  

Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

Daugiašaliai santykiai »

Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_9185.jpg

Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su Estijos naująja ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Prezidentui Gitanui Nausėdai. 

Dvišaliai santykiai »