Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUMUNIJOJE IR BULGARIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 79-81 Popa Savu Street, district 1, Bucharest 011432, ROMANIA

plačiau »

Tel. +40 213115997
Faksas +40 213115919
El. paštas

Konsulinė registracija

Sukurta 2014.09.25 / Atnaujinta 2014.10.20 14:44

Neprivaloma, bet naudinga

Konsulinė registracija Lietuvos Respublikos piliečiams nėra privaloma ir yra pagrįsta piliečio laisvo apsisprendimo principu, tačiau ji gali būti labai naudinga ir ir aktuali Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie nuolat ar ilgiau nei 6 mėnesius, gyvena užsienyje. 

Lietuvos Respublikos piliečiams, gyvenantiems Rumunijoje, rekomenduojame įtraukti savo duomenis į konsulinės įstaigos duomenų bazę, tam, kad juos galima būtų informuoti rinkimų ar kitais svarbiais atvejais, taip pat, remiantis šia duomenų baze, būtų galima jiems lengviau teikti konsulinę pagalbą ar informuoti artimuosius.

Nesusijusi si išvykimo deklaravimu

Atkreipiame dėmesį, kad konsulinė registracija niekaip nėra susijusi su gyvenamosios vietos deklaravimu:

  • piliečio prašymu konsulinė registracija atliekama ir tada, kai pilietis nėra deklaravęs išvykimo iš Lietuvos,
  • visada nurodoma faktinė piliečio gyvenamoji vieta, ji nebūtinai turi sutapti su deklaruota gyvenamąja vieta.

Registracija

Lietuvos Respublikos piliečiams, gyvenantiems Rumunijoje siūlome registruotis Lietuvos Respublikos ambasadoje Bukarešte, užpildant nustatytos formos prašymą.

Jei norite registruotis Lietuvos Respublikos ambasadoje Bukarešte, kartu su minėtu prašymu, ambasadai pateikite turimo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, kurioje būtų Jūsų vardas, pavardė, asmens kodas ir asmens dokumento serija ir numeris. Registruotis ambasadoje galite siųsdami prašymą bei asmens tapatybės dokumento kopiją paštu, faksu ar elektroniniu paštu.

Asmens duomenys, pateikti konsulinės registracijos anketoje, saugomi remiantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

Daugiau informacijos apie konsulinę registraciją Jūs galite rasti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinės informacijos svetainėje.

Naujienlaiškio prenumerata