Notariniai veiksmai

Sukurta 2014.09.25 / Atnaujinta 2015.10.29 13:52

Lietuvos Respublikos ambasadoje Bukarešte atliekami šie notariniai veiksmai:

  • tvirtinami įgaliojimai;
  • liudijamas dokumentų nuorašų tikrumas (tik pateikus originalų dokumentą);
  • liudijamas asmens parašo įvairiuose pareiškimuose, prašymuose tikrumas;
  • atliekamai kiti notariniai veiksmai, jei tai neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams.

Notarinių veiksmų atlikimui pareiškėjas (-a) privalo atvykti į ambasadą asmeniškai.

Notariniai veiksmai yra atliekami tik nustačius asmens tapatybę, todėl būtina turėti ir asmeniškai pateikti konsuliniam pareigūnui galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (Lietuvos Respublikos pasą, asmens tapatybės kortelę).

Ambasadoje notariniai veiksmai atliekami tik Lietuvos Respublikos piliečiams.

SVARBU:

Bet koks notarinis veiksmas gali būti atliekamas pas vietinį notarą, tačiau tokiu atveju, ketinant dokumentą naudoti už šalies ribų, reikalinga patvirtinti jį pažyma "Apostille" arba legalizuoti.

Įgaliojimai

Įgaliojimai dėl nekilnojamojo turto valdymo, naudojimo, disponavimo, pardavimo, tvirtinami tik pateikus nuosavybės teisę patvirtinantį dokumentą arba jo notariškai patvirtintą nuorašą. Įgaliojimai dėl transporto priemonių (automobilių, motociklų ar kitų) valdymo, naudojimo, pardavimo tvirtinami tik pateikus transporto priemonės registracijos liudijimą arba jo notariškai patvirtintą nuorašą. Pateikiant duomenis apie asmenį, kuris jūsų vardu atliks veiksmus Lietuvoje yra būtina pateikti  ne tik jo vardą bei pavardę, bet ir asmens kodą, paso seriją, numerį, paso išdavimo datą, išdavusios migracijos įstaigos pavadinimą, deklaruotą gyvenamąją vietą.

Sutikimai dėl vaiko(-ų) kelionių

Primename, jog atvykę į ambasadą dėl sutikimo vaikui išvykti į užsienį, turėsite pateikti savo galiojančius asmens dokumentus. Jei Jūsų pasuose nėra įrašo apie vaiką, būtina pateikti jo gimimo liudijimo originalą ar notariškai patvirtintą nuorašą (nesant šių dokumentų būtina žinoti vaiko asmens kodą). Jei vaikas vyksta ne vienas, o su lydinčiu asmeniu, reikia žinoti ne tik lydinčiojo vardą bei pavardę, bet ir asmens kodą, paso seriją, numerį, paso išdavimo datą bei išdavusios migracijos įstaigos pavadinimą. Atsižvelgiant į tai, ambasada rekomenduoja turėti vaiko ir jį lydinčio asmens paso kopijas.

Naujienlaiškio prenumerata