Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUMUNIJOJE IR BULGARIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 79-81 Popa Savu Street, district 1, Bucharest 011432, ROMANIA

plačiau »

Tel. +40 213115997
Faksas +40 213115919
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_2657.JPG

Rugsėjo 7-10 d. ambasada Rumunijoje dalyvavo ambasadų festivalyje tema „One World 2017“ („Vienas pasaulis 2017“). Vyko paroda, kurioje pristatytas ir lietuviškas stendas su tautiniais rūbais, papuošalais, paveikslais bei skrajutėmis, o kino teatre Cinema Pro buvo rodomas lietuviškas filmas "Amžinai kartu".

Istorinė, kultūros diplomatija »
Sviesa Rumunijoje.jpg

Rugpjūčio 9-14 d. Rumunijoje, Galacyje (Galați) vykusiame taprtautiniame folkloro festivalyje “Doina Covurluiului” dalyvavo ir svečiai iš Lietuvos – Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis ,,Šviesa“. Ne vieną pasirodymą festivalio metu surengę ansambliečiai žiūrovus supažindino su lietuvišku tautiniu kostiumu bei autentiškų muzikos instrumentų muzika, šoko lietuvių liaudies šokius ir dainavo lietuviškas dainas.

Festivalyje taip pat dalyvavo ansambliai iš Kroatijos, Prancūzijos, Rumunijos ir Slovakijos.

Lietuviai Rumunijoje »
joninės 2017 m..jpg
Joninių šventė Bulgarijoje Įkelta2017.06.28

Birželio 24 d. Bulgarijos lietuviai jau trečiąkart kartu šventė Jonines tradicine šventės vieta tapusiame Slavyani kaime Šiaurės Bulgarijoje, kuriame gyvena keletas lietuvių šeimų. Lietuviška vėliava papuoštoje sodyboje skambėjo lietuviška muzika, kūrenosi laužas, vyko įvairūs žaidimai – iš viso šventėje dalyvavo daugiau kaip 30 lietuvių ir jų šeimos narių.

Lietuviai Rumunijoje »
20170622_113506.jpg

Birželio 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Arvydas Pocius susitiko su Bukarešto miesto savivaldybės vicemere prof. dr. Tomnita Michaela Florescu (Tomnica Mihaela Floresku) ir Bukarešto miesto savivaldybės vyriausiuoju architektu Adrian Bold (Adrianu Boldu). Tai buvo pirmasis ambasadoriaus susitikimas su Bukarešto miesto savivaldybės atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija »
Ambasada_Lituaniei_4.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadorius Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Arvydas Pocius birželio 9-11 dienomis lankėsi Rumunijos Šiaurės Rytuose esančiuose Moldavijos ir Bukovinos regionuose, kur susitiko su Jasų (Iași) miesto meru Mihai Chirica (Michajumi Kirika), mero patarėju, Apolonijos universiteto dėstytoju Vasile Roman (Vasile Romanu) bei Vatra Dornei miesto meru Ilie Boncheş (Ilje Bonkešu), su kuriais aptarė Lietuvos ir šio Rumunijos regiono ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybes. Ambasadorius taip pat lankėsi Jasuose esančioje “ARVI Agro”  trąšų gamykloje, priklausančioje lietuvių koncernui “ARVI”, kur su įmonės generaliniu direktoriumi Karoliu Banaičiu kalbėjosi apie jau 10 metų Rumunijoje veikiančios kompanijos plėtros planus.

Užsienio politika ir diplomatija »
rrun4cure05.jpg

Lietuvos ambasados atstovai birželio 10 d. dalyvavo labdaringame bėgime „Happy Run – Race for the Cure“, kurio metu surinktos lėšos skiriamos kovai su krūties vėžiu. Šis bėgimas, ne pirmus metus rengiamas įvairiose pasaulio šalyse, yra didžiausias kovai su krūties vėžiu skirtas labdaringas renginys. Rumunijoje jis vyksta trečią kartą. Bukarešto Herastrau parke Lietuvos ambasados darbuotojai ir jų šeimos nariai dalyvavo 5 km bėgimo ir 1 km ėjimo rungtyse.

Lietuviai Rumunijoje »
bėgimas 2.jpg

Birželio 4 d. Bulgarijos lietuviai dalyvavo ketvirtą kartą rengiamame Pasaulio lietuvių bėgime "Penki už Lietuvą". Iniciatyvos autoriai - Estijos ir Suomijos lietuvių jaunimo asociacijos - pirmąjį birželio sekmadienį įvairiose užsienio šalyse išsibarsčiusius tautiečius kvietė susiburti ir kartu nubėgti ar nueiti simbolinius 5 kilometrus. Į Sofijoje vykųsi bėgimą susirinko apie 20 lietuvių.

Lietuviai Rumunijoje »
18320638_1455493567822978_5846505093952335667_o.jpg

Jau 21-ą kartą rengiamame Rumunijos Europos kino festivalyje šiemet pirmąkart žiūrovai turi galimybę pamatyti ir lietuvišką filmą – režisierės Linos Lūžytės dramą „Amžinai kartu“ („Together For Ever“). Festivalio programoje filmas debiutavo gegužės 9 d. Bukarešte, Rumunijos valstiečio muziejaus kino salėje, o po filmo peržiūros vyko klausimų-atsakymų sesija su specialiai šia proga į Bukareštą atvykusia filmo režisiere.

Istorinė, kultūros diplomatija »
18424750_1529775947032802_110393251_n.jpg

Gegužės 7 d. Europos dienos šventės proga ambasada Rumunijoje dalyvavo Europos šalių mugėje Cismigiu parke. Svečiams buvo dalinami lietuviški suvenyrai, leidiniai, knygos, saldainiai, mažiesiems – balionai ir vėliavėlės.

Renginyje dalyvavo Bukarešto miesto savivaldybės atstovai, Ministro atstovė Europos reikalams Ana Birchall, kuriai ambasadorius Arvydas Pocius padovanojo dvi lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys knygas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
C9IJTbcWAAAfH-K.jpg large.jpg

Balandžio 11 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Arvydas Pocius susitiko su Rumunijos gynybos ministru Gabriel Leș (Gabrieliu Lešu). Tai buvo pirmasis ambasadoriaus ir gynybos ministro susitikimas nuo G. Leș paskyrimo į pareigas.

Užsienio politika ir diplomatija »
DSCF6351.JPG

Beveik septyniasdešimt lietuvių ir jų šeimos narių kovo 11-osios vakarą susirinko į restoraną Sofijoje, Bulgarijoje, paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinių.

Lietuviai Rumunijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata