Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_20210222_145242_resized_20210222_033619133.jpg

Vasario 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titus Corlățean.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_20210217_110214_resized_20210217_115316480.jpg

Vasario 17 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Dănuț Neculăescu.

Užsienio politika ir diplomatija »

Sausio 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Rumunijos kolega Bogdanu Aurescu. G. Landsbergis pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Rumunijos santykiais, abi pusės sutarė toliau stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

Užsienio politika ir diplomatija »
resize_1800x1200_lietuvos-respublikos-prezidentas-gitanas-nauseda.jpg

Lietuvos Respublikos prezidentas G. Nausėda atsiuntė sveikinimo laišką Rumunijos prezidentui K. Iohannis ir pasveikino šalį Nacionalinės šventės – Susivienijimo dienos – 102-ųjų metinių proga bei palinkėjo sveikatos, klestėjimo ir vienybės.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_0429.jpg

Lapkričio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Valstybinio politikos mokslų ir viešojo administravimo universiteto, kartu su NATO vadaviete, Rumunijos Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijomis rengtoje Bukarešto saugumo konferencijoje 2020.

NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_20201027_134307.jpg

Spalio 27 d. Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centru, remiant JAV Vokietijos Maršalo fondui ir Rumunijos diplomatijos institutui, organizavo konferenciją, skirtą situacijai Baltarusijoje ir jos raidos perspektyvoms aptarti.

 

Ambasadorė V. Motulaitė kreipdamasi į dalyvius priminė, jog tarptautinė bendruomenė nepripažino rugpjūčio 9 d. Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų. Po jų prasidėjusias ir tebesitęsiančias masines taikias demonstracijas režimas bando malšinti pasitelkdamas brutualią jėgą, tačiau Baltarusijos žmonių ryžtas teikia vilties, kad demokratiniai pokyčiai yra įmanomi.

 

Tuo pačiu ambasadorė paragino nepamiršti ir šalies teritorijoje šalia Lietuvos sienos statomos atominės elektrinės Astrave: „akivaizdu, jog tai geopolitinis projektas, neturintis nieko bendro su ekonomine logika. Tai, kad elektrinė paleidžiama politinės suirutės metu, kelia dar daugiau klausimų dėl jos saugumo ir patikimumo“.

 

Tarptautinė konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Baltijos šalių, Lenkijos, Rumunijos ir Baltarusijos. Pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų viceministrai, parlamentarai, nevyriausybinių organizacijų ir Europos Humanitarinio universiteto atstovai. Konferencijos dalyvius pasveikino Baltarusijos Koordinacinės tarybos vadovė S.Tsikhanouskaya.

Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centras yra nevyriausybinė ir ne pelno organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra atlikti tyrimus tarptautinių santykių, konfliktų prevencijos, krizių valdymo ir ankstyvojo perspėjimo srityse.

Užsienio politika ir diplomatija »
Spalio 17 d. susitikimas - bendra.jpg

Spalio 17 d., netoli Sofijos esančioje sodyboje, Bulgarijos lietuviai bei jų šeimos nariai susirinko  peržiūrėti filmą "Nepakartojamas Baltijos kelias", taip simboliškai paminint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mtmetį.  

Lietuviai Bulgarijoje »
fcb info 9.jpg

Pranešame, kad registracija balsavimui paštu antrame Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų ture tęsisi iki spalio 14 d. imtinai:

https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija

Lietuviai Bulgarijoje » Lietuviai Rumunijoje »
20200706_210404.jpg
Tautiška giesmė Bukarešte Įkelta2020.07.07

Bukarešto lietuviai tęsdami tradiciją ir šiemet rinkosi kartu giedoti himno 100 ąžuolų parke, kuris 2018 m. buvo pasodintas Lietuvos ir Rumunijos šimtmečiams atminti.

Lietuviai Rumunijoje »
www urm didelis 2.jpg

Informuojame, kad nuo liepos 1 d. pradeda veikti elektroninė užsienyje balsuojančių rinkėjų registracija į 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimus:

https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija

 

Lietuviai Bulgarijoje » Lietuviai Rumunijoje »
Lietuviai Bulgarijoje.jpg

Bulgarijoje gyvenantys lietuviai bei jų artimieji, šiais metais kukliau, tačiau tradiciškai susirinko atšvęsti vasaros lygiadienio minėjimo šventę.

Bulgarijos kalnuose buvo renkamos gėlės, pinami vainikai, skambėjo lietuviška muzika, vaikai dalyvavo šokinėjimo su maišais rungtynėse. 

Lietuviai Bulgarijoje »
EU Shorts

Rumunijos Europos kino festivalis, kuriame kasmet dalyvauja ir Lietuva, šiemet persikėlė į virtualią erdvę ir pakeitė formą - tapo Europos trumpametražių filmų festivaliu "EUShorts". Jame Rumunijos žiūrovai gali išvysti ir du lietuviškus filmus - "Kolektyviniai sodai" (rež. Vytautas Katkus, 2019) ir "Atkūrimas" (rež. Laurynas Bareiša, 2020).

Istorinė, kultūros diplomatija »

Nuo gegužės 18 d. ambasadoje Bukarešte atnaujinamas konsulinių paslaugų teikimas. Piliečiai priimami tik pagal išankstinę registraciją. Užsiregistruoti priėmimui galima čia: https://konsreg.urm.lt/visit/register/ro1.

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata