Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku

Sukurta 2021.02.22 / Atnaujinta 2021.02.22 16:46
  Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku

  Vasario 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titus Corlățean.

  Susitikimo metu ambasadorė pažymėjo, kad parlamentinė diplomatija yra svarbus dvišalių ir daugiašalių santykių plėtojimo instrumenas, kuris įgyvendinamas bendradarbiaujant parlamentų komitetams ir parlamentinio bendradarbiavimo grupėms. Ambasadorė informavo, kad Lietuvos Respublikos Seime jau įkurta parlamentinio bendradarbiavimo su Rumunija grupė, kuri yra pasirengusi inicijuoti ir aktyviai įgyvendinti bendradarbiavimo su Rumunija projektus.  2021 metų rugsėjo 13 d. minimas Lietuvos Respublikos ir Rumunijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis – puiki proga naujoms iniciatyvoms.

  Susitikimo metu buvo apsikeista nuomonėmis aktualiais užsienio politikos klausimai. Ambasadorė V. Motulaitė pristatė šalies pozicijas Baltarusijos ir Rytų partnerystės klausimais

  Senato URK pirmininkas T. Corlățean užtikrino, kad bendradarbiavimas ES Rytų partnerystės, ypač su Moldovos Respublika, yra vienas iš Rumunijos užsienio politikos prioritetų. T.Corlatean pakvietė plėsti bendradarbiavimą ir Vakarų Balkanų šalių integracijos į euroatlantines struktūras klausimais.

  Senato užsienio reikalų komiteto pirmininkas T. Corlățean – įtakingas Rumunijos politikas, buvęs  Europos parlamento narys, Teisingumo bei Užsienio reikalų ministras.  

  Rumunijos parlamentą sudaro dveji rūmai – Senatas ir Atstovų rūmai, atitinkamai turintys 136 bei 329 narius, kurie renkami pagal sąrašą ketverių metų kadencijai laikantis proporcingojo atstovavimo sistemos.

  Naujienlaiškio prenumerata