Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Bukarešto saugumo konferencijoje – Lietuvos balsas

Sukurta 2020.11.16 / Atnaujinta 2020.11.16 14:31
  Bukarešto saugumo konferencijoje – Lietuvos balsas

  Lapkričio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Valstybinio politikos mokslų ir viešojo administravimo universiteto, kartu su NATO vadaviete, Rumunijos Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijomis rengtoje Bukarešto saugumo konferencijoje 2020.

  Ambasadorė V. Motulaitė dalyvavo plenarinėje sesijoje, skirtoje aptarti Covid-19 pandemijos iššūkius ir galimus padarinius ateityje. Kreipdamasi į dalyvius ambasadorė atkreipė dėmesį, jog tarptautinėms organizacijoms, tame tarpe ir NATO, teko milžiniška našta spręsti niekur nedingusius kasdieninius klausimus bei rasti būdų, kaip kovoti su pasaulio tautas užklupusia pandemija.

  „Reikia pastebėti, kad transatlantinis aljansas netikėtai kilusius iššūkius atlaikė puikiai – organizacija pademonstravo sutelktumą, vienybę, gebėjimą planuoti ir padėti ten, kur labiausiai reikia. Tačiau svarbu ir nepamiršti, kad tinkamas finansavimas, dialogas ir koordinacija yra būtini sėkmingos veiklos elementai“ - minėjo ambasadorė V. Motulaitė.

  Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo aukšto lygio pripažinti saugumo ekspertai iš NATO, ES, B9 šalių Užsienio ir Krašto apsaugos ministerijų, akademikai, NVO ir spaudos atstovai.

  Bukarešto saugumo konferencija – tai jau penktus metus rengiamas forumas, kurio metu aptariami naujausi Euroatlantinės erdvės saugumo politikos iššūkiai ir perspektyvos.

  Naujienlaiškio prenumerata