Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUMUNIJOJE IR BULGARIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 79-81 Popa Savu Street, district 1, Bucharest 011432, ROMANIA

plačiau »

Tel. +40 213115997
Faksas +40 213115919
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
emilija-is-laisvs-aljos-dvd.jpg

Visą gegužės mėnesį vyksiančio kasmetinio Rumunijos Europos kino festivalio programoje jau antrus metus iš eilės galima pamatyti ir lietuvišką filmą. Šiemet mūsų šaliai atstovauja Donato Ulvydo įtempto siužeto drama "Emilija iš Laisvės alėjos". Į gegužės 10 d. Bukarešte, Europos viešojoje erdvėje (Spațiul Public European), vykusį nemokamą filmo seansą prigužėjo pilna salė žiūrovų.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20180419_112528.jpg

Balandžio 19 d. Lietuvos Respublikos ambasados Rumunijoje iniciatyva Bukarešte, Jaunimo parko (Parcul Tineretului) teritorijoje, atidarytas 100 ąžuoliukų parkas, skirtas įamžinti šiemet minimiems Lietuvos valstybės atkūrimo ir Didžiojo Rumunijos susivienijimo šimtmečiams.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20180217_203944.jpg

Bulgarijos lietuviai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėti rinkosi vasario 17 d. Šventėje dalyvavo ne tik ambasadorius A. Pocius su žmona, bet ir Seimo nariai L. Kasčiūnas bei M. Puidokas, Sofijoje dalyvavę Bulgarijos pirmininkavimo ES Tarybai renginiuose.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_0608.jpg

Vasario 16 d. ryte Bukarešto universitete vyko istorinis seminaras „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis: istorija, reikšmė, aidai“, organizuotas drauge su Rumunijos Šiaurės ir Baltijos šalių studijų asociacija bei sulaukęs istorijos studentų ir profesionalų, užsienio diplomatų ir lietuvių bendruomenės narių susidomėjimo.

Švietimas ir mokslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_3075_00022_mod.jpg

Minint Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, vasario 15 d. Lietuvos Respublikos ambasada Bukarešte į viešbutyje „InterContinental“ vykusį Šimtmečio minėjimo renginį sukvietė daugiau kaip 150 svečių: užsienio diplomatų, Rumunijos valstybinių institucijų, savivaldos atstovų, verslininkų, akademikų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
atminimo lenta ant sienos 2.jpg

Minint Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, Lietuvos Respublikos ambasados Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai iniciatyva Varnoje (Bulgarija), ant namo, kuriame kadaise gyveno Lietuvos valstybės veikėjas dr. J. Basanavičius, atidengta paminklinė atminimo lenta. Vasario 12 d. vykusioje ceremonijoje atminimo lentą oficialiai atidengė Lietuvos Respublikos ambasadorius Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Arvydas Pocius kartu su Varnos miesto meru Ivanu Portnichu (Ivan Portnih).

Švietimas ir mokslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
100 years Univ București final.jpg

Vasario 16 d. 11 val. Lietuvos Respublikos ambasada Rumunijoje kartu su Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija kviečia į seminarą tema "Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis: istorija, reikšmė, aidai".

Švietimas ir mokslas » Istorinė, kultūros diplomatija »
arvydas-pocius_H.jpg

Žemiau pateikiamas Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai A. Pociaus straipsnis "Lietuvos žinių" Diplomato skiltyje pavadinimu "BULGARIJA: Balta. Žalia. Raudona.".

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata