Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUMUNIJOJE IR BULGARIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 79-81 Popa Savu Street, district 1, Bucharest 011432, ROMANIA

plačiau »

Tel. +40 213115997
Faksas +40 213115919
El. paštas

Joninės Slavyani kaime

Sukurta 2018.06.25 / Atnaujinta 2018.06.26 09:20
  Joninės Slavyani kaime

  Trumpiausią metų naktį Rumunijos, Bulgarijos lietuviai su šeimomis ir svečiais sutiko Bulgarijoje, netoli istorinio Lovečo miesto įsikūrusiame Slavyani kaime, kuris jau 13 lietuvių šeimų patapo nuolatiniais ar laikinų atostogų namais.

  Ketvirtus metus iš eilės Joninių šventimas šiame kaime jau tapo lietuvių tradicija. Šiais metais atšvęsti Joninių susirinko gana gausus žmonių būrys - 56 asmenys. 

  Slavyani kaime gyvenančių lietuvių Dalios ir Lino sodyboje  žaliuojanti pievelė virto futbolo, šokių, šokinėjimo su maišais varžybų aikštele, bei banketu su švedišku stalu. Laukuose buvo renkamos gėlės, pinami vainikiai. Nupintu ąžuolo vainiku vainikuotas renginio svečias britas Johnas. Renginio dalyviai vaišinosi lietuviškais šaltibarščiais bei kitais tradiciniais patiekalais. Buvo kūrenamas laužas, grojama lietuvišką muziką, skambėjo juokas, šnekos, o žvarbų vakarą visi šildėsi buvimu drauge. Valandos tirpo pokalbiuose, prisiminimuose, planuose ir naujose pažintyse su viltimi vėl susitikti ir drauge sukurti dar ne vieną gražią šventę.

    

  Naujienlaiškio prenumerata