Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUMUNIJOJE IR BULGARIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 79-81 Popa Savu Street, district 1, Bucharest 011432, ROMANIA

plačiau »

Tel. +40 213115997
Faksas +40 213115919
El. paštas

L. Donskio vardu pavadinta Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos biblioteka Rumunijoje

Sukurta 2016.09.23 / Atnaujinta 2016.09.23 10:29
  L. Donskio vardu pavadinta Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos biblioteka Rumunijoje

  Lietuvos ambasadą Bukarešte pasiekė Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos pirmininko, Tirgovištės miesto Valachijos universiteto profesoriaus Silviu Miloiu laiškas, kuriame reiškiama užuojauta dėl profesoriaus Leonido Donskio netekties ir pranešama apie sprendimą Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių biblioteką bei Baltijos studijų skyrių Tirgovištės miesto Valachijos universitete pavadinti Leonido Donskio vardu.

   

  Laiške reiškiama Tirgovištės, Bukarešto, Konstancos, Jašų ir kitų Rumunijos universitetų akademinių bendruomenių užuojauta Lietuvai.

  S. Miloiu pažymi, kad Europos akademinė bendruomenė prarado vieną iškiliausių asmenybių. Profesorius apibūdinamas kaip genialiomis įžvalgomis pasižymėjęs intelektualas ir eruditas, „empatiškas, šiltas, kuklus, puikus žmogus, kuriam būdavo taip pat paprasta rasti kelią idėjų, konceptų ir rimtų intelektualinių debatų pasaulyje, kaip ir pasimesti mažo miestelio gatvėse“.

  Laiške taip pat rašoma apie ketinimą tęsti filosofo knygų vertimą į rumunų kalbą.

  Prof. L. Donskis buvo dažnas svečias Rumunijoje rengiamose mokslinėse konferencijose. 2014 m. jam suteiktas Tirgovištės miesto Valachijos universiteto garbės daktaro vardas. Į rumunų kalbą jau yra išverstos dvi profesoriaus knygos.

   

  Užuojautos teksto vertimas

  „Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija norėtų padėkoti kolegoms iš Jasų, Tirgovištės, Bukarešto, Konstancos ir kitų universitetų už solidarumą, pademonstruotą sužinojus apie didžio lietuvių filosofo Leonido Donskio mirtį. Europos akademinė bendruomenė su jo išėjimu prarado vieną iškiliausių asmenybių. Rumunija didžiuojasi, kad galėjo mėgautis tokios išskirtinės asmenybės draugyste ir įvertinimu. „Protingiausias mano sutiktas žmogus“ - įvertintų vienas kolega, asmenybė pasižymėjusi genialiomis įžvalgomis,- apibūdintų jį kitas, retos erudicijos žmogus, - pridėtų trečias. Empatiškas, šiltas, kuklus, puikus žmogus, kuriam būdavo taip pat paprasta rasti kelią idėjų, konceptų ir rimtų intelektualinių debatų pasaulyje kaip ir pasimesti mažo miestelio gatvėse. Tai buvo žmogus, kuris kreipė mūsų dėmesį į utopijos, blogio, įskaitant radikalų blogį, nihilizmo koncepcijas, į politiškai ir ideologiškai naudojamą neapykantą tam, kad ugdytų mūmyse priešingas vertybes.

  Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija nusprendė mūsų draugo garbei Baltijos ir Šiaurės šalių studijų biblioteką pavadinti Leonido Donskio biblioteka. Taip pat jo vardu bus pavadintas ir Baltijos studijų skyrius. Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija ir toliau tęs Leonido Donskio darbų vertimą į rumunų kalbą. Šį lapkritį mes planuojame surengti svarbius intelektualinius debatus pavadinimu „Naujos blogio ir nihilizmo formos politikoje“, kuriuos planavome kartu su mūsų velioniu draugu. Galiausiai, leiskite mums priminti sau jo patarimus, išdėstytus šių metų pradžioje publikuotame straipsnyje: „Taip pat laikas grįžti prie lėto geros literatūros skaitymo – visada grįžtant prie pagrindinių tekstų. Tas pats galioja ir mėgstamoms pjesėms bei filmams. Turime leisti sau neskubėti būdami draugų ir šeimos draugijoje. Numylėtais peizažais bei muziejais taip pat turėtų būti mėgaujamasi lėtai. [...] susitikimų turėtų būti mažai ir trumpų. Ataskaitos turėtų būti rašomos operatyviai. Pokalbiai apie darbą turėtų būti greiti; galų gale, darbas yra tam, kad jį dirbtum, o ne apie jį kalbėtum. Santykiai su biurokratija turėtų būti minimalūs. Naujienos turi būti renkamos prabėgomis. Toksiškos ir paviršutiniškos informacijos turėtų būti apskritai vengiama. Gyvenimas tiesiog yra per trumpas – mes neturime pakankamai laiko skaityti, klausytis ir pamatyti visų dalykų, vertų mūsų dėmesio. (Leonidas Donskis, How to Reclaim a Sense of Meaning amid Meaninglessness).“

  Naujienlaiškio prenumerata