Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUMUNIJOJE IR BULGARIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 79-81 Popa Savu Street, district 1, Bucharest 011432, ROMANIA

plačiau »

Tel. +40 213115997
Faksas +40 213115919
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Sviesa Rumunijoje.jpg

Rugpjūčio 9-14 d. Rumunijoje, Galacyje (Galați) vykusiame taprtautiniame folkloro festivalyje “Doina Covurluiului” dalyvavo ir svečiai iš Lietuvos – Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblis ,,Šviesa“. Ne vieną pasirodymą festivalio metu surengę ansambliečiai žiūrovus supažindino su lietuvišku tautiniu kostiumu bei autentiškų muzikos instrumentų muzika, šoko lietuvių liaudies šokius ir dainavo lietuviškas dainas.

Festivalyje taip pat dalyvavo ansambliai iš Kroatijos, Prancūzijos, Rumunijos ir Slovakijos.

Lietuviai Rumunijoje »
joninės 2017 m..jpg
Joninių šventė Bulgarijoje Įkelta2017.06.28

Birželio 24 d. Bulgarijos lietuviai jau trečiąkart kartu šventė Jonines tradicine šventės vieta tapusiame Slavyani kaime Šiaurės Bulgarijoje, kuriame gyvena keletas lietuvių šeimų. Lietuviška vėliava papuoštoje sodyboje skambėjo lietuviška muzika, kūrenosi laužas, vyko įvairūs žaidimai – iš viso šventėje dalyvavo daugiau kaip 30 lietuvių ir jų šeimos narių.

Lietuviai Rumunijoje »
rrun4cure05.jpg

Lietuvos ambasados atstovai birželio 10 d. dalyvavo labdaringame bėgime „Happy Run – Race for the Cure“, kurio metu surinktos lėšos skiriamos kovai su krūties vėžiu. Šis bėgimas, ne pirmus metus rengiamas įvairiose pasaulio šalyse, yra didžiausias kovai su krūties vėžiu skirtas labdaringas renginys. Rumunijoje jis vyksta trečią kartą. Bukarešto Herastrau parke Lietuvos ambasados darbuotojai ir jų šeimos nariai dalyvavo 5 km bėgimo ir 1 km ėjimo rungtyse.

Lietuviai Rumunijoje »
bėgimas 2.jpg

Birželio 4 d. Bulgarijos lietuviai dalyvavo ketvirtą kartą rengiamame Pasaulio lietuvių bėgime "Penki už Lietuvą". Iniciatyvos autoriai - Estijos ir Suomijos lietuvių jaunimo asociacijos - pirmąjį birželio sekmadienį įvairiose užsienio šalyse išsibarsčiusius tautiečius kvietė susiburti ir kartu nubėgti ar nueiti simbolinius 5 kilometrus. Į Sofijoje vykųsi bėgimą susirinko apie 20 lietuvių.

Lietuviai Rumunijoje »
DSCF6351.JPG

Beveik septyniasdešimt lietuvių ir jų šeimos narių kovo 11-osios vakarą susirinko į restoraną Sofijoje, Bulgarijoje, paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinių.

Lietuviai Rumunijoje »
DSC_1618_ed.jpg

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti Lietuvos Respublikos ambasada Bukarešte vasario 17 d. sukvietė lietuvius ir Lietuvos draugus į šventinį vakarą ambasadoje. Jo akcentu tapo kviestinio svečio iš Lietuvos – akordeonisto, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidento Kazio Stonkaus – muzikinė programa.

Lietuviai Rumunijoje »
vasario 16-os boulingas.jpg

Bulgarijos lietuviai 99-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines pažymėjo surengdami jau tradiciniu tapusį boulingo turnyrą. Į vasario 16 d. Sofijoje vykusį renginį susirinko dešimtys lietuvių bei jų šeimos narių, taip pat Lietuvos garbės konsulas Bulgarijoje dr. Racho Ribarov (Račo Ribarovas). Sveikindamas susirinkusią bendruomenę, garbės konsulas linkėjo jiems daug laimės, sveikatos ir sėkmės, bei ir toliau garbingai šlovinti Lietuvos vardą užsienyje.

Lietuviai Rumunijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata