Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuviškas kinas pristatytas Rumunijoje

Sukurta 2021.03.04 / Atnaujinta 2021.03.04 16:39
    Lietuviškas kinas pristatytas Rumunijoje

    Lietuviškas kinas pristatytas Rumunijoje – tarptautinio filmų festivalio O‘Clock“ metu žiūrovai galėjo išvysti trumpametražius filmus VIENAS GYVENIMAS (M. Stonytė, 2019 m.), ATKŪRIMAS (L. Bareiša, 2020 m.) ir KOLEKTYVINIAI SODAI (V. Katkus, 2019 m.). „Klasika“ kategorijoje kino gerbėjai mėgavosi vizualumu ir išgryninta estetika išsiskiriančiu A.Žebriūno filmu „PASKUTINĖ ATOSTOGŲ DIENA“ (1964 m.).

    Sveikindama festivalio dalyvius ir žiūrovus, Lietuvos Respublikos ambasadorė Violeta Motulaitė trumpai apžvelgė lietuviško kino istoriją, ypatumus bei iškiliausius atstovus. Pristatydama A.Žebriūno filmą, V.Motulaitė pažymėjo, kad lietuviškas kinas gyvavo ir sovietinės okupacijos laikotarpiu, tačiau jo laisvė buvo apribota cenzūros, todėl neatsitiktinai daug filmų buvo kuriama apie vaikus ir jų pasaulio suvokimą.

    Tarptautinis kino festivalis „O‘clock“ vyko vasario 27 - kovo 3 dienomis Bukarešte, jo metu buvo rodomi kino filmai iš Lietuvos, Rumunijos, Graikijos, Egipto ir Pietų Afrikos. Žiūrovai galėjo mėgautis vienu metu vykstančiomis filmų peržiūromis internetu ir kino salėje, vyko renginiai kino meno  profesionalams.

    Naujienlaiškio prenumerata