Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorė V. Motulaitė lankėsi Bulgarijoje

Sukurta 2020.09.15 / Atnaujinta 2020.09.15 12:25
   Lietuvos ambasadorė V. Motulaitė lankėsi Bulgarijoje
   Lietuvos ambasadorė V. Motulaitė lankėsi Bulgarijoje

   Rugsėjo 11 d. LR ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Sofijoje dalyvavo 3 jūrų iniciatyvos šalių ambasadorių susitikimuose su Bulgarijos Respublikos prezidentu Rumen Radev  ir vicepremjere, užsienio reikalų ministre Ekaterin Zaharieva. Susitikimų metu buvo aptartas pasirengimas 3 jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimui Taline. Bulgarijos pareigūnai informavo apie Bulgarijos sprendimą prisijungti prie 3 jūrų iniciatyvos investicinio  fondo veiklos, skiriant 20 mln. eurų įnašą. Bulgarijos vadovai taip pat informavo apie ketinimą 2021 m. birželio mėn. Sofijoje surengti 3 jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimą ir verslo forumą.

   3 jūrų iniciatyva įkurta 2015 m. Joje dalyvauja 12 ES šalių. Iniciatyvos tikslas – skatinti dalyvaujančių šalių jungiamumą infrastruktūros, energetikos ir skaitmenizavimo srityse Šiaurės – Pietų ašyje. 2019 m. buvo įsteigtas 3 jūrų iniciatyvos investicinis fondas, kuriame šiuo metu dalyvauja 6 valstybės. Šių metų rugsėjo 1 d. prie fondo nutarė jungtis ir Bulgarija. 3 jūrų iniciatyvos veikloje stebėtojo teisėmis dalyvauja JAV ir Vokietija.   

   Vizito rugsėjo 9-11 dienomis Bulgarijoje Ambasadorė V.Motulaitė taip pat susitiko su Valstybinės eVyriausybės agentūros pirmininko pavaduotoju  Krasimir Simonski, Bulgarijos URM užsienio ekonominių ryšių direktore Margarita Ganeva ir Rytų Europos ir Centrinės Azijos direktoriumi Emil Kazakov. Susitikimų metu ambasadorė pristatė Lietuvos siūlymą Vilniuje steigti Europos kibernetinio saugumo pramonės, technologijų ir tyrimų kompetencijos centrą. V.Motulaitė dar kartą atkreipė dėmesį į Astravo atominės elektrinės saugumo klausiamus, tapusius ypač aktualiais dabartinėje politinėje situacijoje Baltarusijoje ir paragino remti Lietuvos iniciatyvas siekiant užtikrinti elektrinės saugumą iki elektros gamybos pradžios. Buvo aptarti dvišalių ekonominių santykių plėtojimo galimybės.

   Vizito Sofijoje metu ambasadorė V.Motulaitė taip pat susitiko su LR garbės konsulu Dr. Racho Ribarov ir su Bulgarijos Lietuvių bendruomenės pirmininke  Rimante Verbylaite – Tzolova. Su jais aptarti bendruomenės, artėjančių LR Seimo rinkimų klausimai, Bulgarijoje aktualijos.

   2019 m. Lietuvos ir Bulgarijos prekybos apyvarta buvo 169,4 mln. eurų, iš kurių eksportas sudarė 97,7 mln. eurų. Lietuvos investicijos Bulgarijoje sudaro 56,94 mln. eurų, Bulgarija yra 10-ji valstybė pagal Lietuvos užsienio investicijų dydį. 2019 m. Lietuvoje lankėsi virš 5000 turistų iš Bulgarijos. 

   Naujienlaiškio prenumerata