Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUMUNIJOJE IR BULGARIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 79-81 Popa Savu Street, district 1, Bucharest 011432, ROMANIA

plačiau »

Tel. +40 213115997
Faksas +40 213115919
El. paštas

R. Šepetys Bukarešte pristatė savo knygą „Tarp pilkų debesų“

Sukurta 2016.10.24 / Atnaujinta 2016.11.14 14:50
   R. Šepetys Bukarešte pristatė savo knygą „Tarp pilkų debesų“
   R. Šepetys Bukarešte pristatė savo knygą „Tarp pilkų debesų“
   R. Šepetys Bukarešte pristatė savo knygą „Tarp pilkų debesų“
   R. Šepetys Bukarešte pristatė savo knygą „Tarp pilkų debesų“

   Spalio 21 d. lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja Rūta Šepetys lankėsi Rumunijoje, Bukarešte, kur knygyne „Humanitas“ skaitytojams pristatė rumunų kalba išleistą savo knygą „Tarp pilkų debesų“ (“Printre tonuri cenușii”).

   Pristatyme, be pačios autorės, kaip kviestiniai kalbėtojai dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Rumunijoje Arvydas Pocius, buvęs Rumunijos komunizmo nusikaltimų tyrimo instituto direktorius Stejărel Olaru (Stežarelis Olaru), anksčiau ėjęs Rumunijos ministro pirmininko patarėjo saugumo klausimais bei Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus pareigas, JAV ambasados spaudos atašė Richard Silver, taip pat knygos vertimą į rumunų kalbą parengusi vertėja Gabriela Stoica. Renginį muzikiniu pasirodymu paįvairino jaunoji smuikininkė Sanziana Cristiana Mandrut, akomponuojama Olgos Podobinschi.

   Kreipdamasi į gausiai susirinkusius knygų mylėtojus, lietuvių bendruomenės narius, literatūros pasaulio atstovus R. Šepetys teigė esanti dėkinga tiems tremtį patyrusiems žmonėms, kurie nepabūgo pasidalinti su ja savo istorijomis, tokiu būdu suteikdami autorei šansą papasakoti lietuvių tautos istoriją pasauliui. Ambasadorius A. Pocius savo kalboje pažymėjo, kad R. Šepetys taip pat yra puiki Lietuvos ambasadorė, paskatinusi milijonus skaitytojų visame pasaulyje pasidomėti Lietuva, ar bent jau susirasti jos vietą žemėlapyje.

   Prieš knygos pristatymą R. Šepetys lankėsi Lietuvos Respublikos ambasadoje Rumunijoje, kur susitiko su ambasados kolektyvu.

   Rūta Šepetys – lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja, kurios 2011 m. išleistas debiutinis romanas „Tarp pilkų debesų“, pasakojantis apie lietuvių šeimos  tremtį į Sibirą, iškart tapo bestseleriu ir šiuo metu yra išleistas 36-iomis kalbomis 53-ose pasaulio valstybėse, kitąmet kino teatrus pasieks pagal jį pastatytas vaidybinis filmas. Tai - pirmoji šios autorės knyga, išversta į rumunų kalbą. 

   Naujienlaiškio prenumerata