Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Rumunijoje – L. Donskiui atminti skirta konferencija

Sukurta 2019.06.07 / Atnaujinta 2019.06.07 14:10
  Rumunijoje – L. Donskiui atminti skirta konferencija

  Birželio 6-8 d. Rumunijoje, Konstancos Ovidijaus universitete, vyksta 10-oji tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių studijų konferencija „Pasipriešinimas ir konformizmas Šiaurės, Baltijos ir Juodosios jūros regionuose“, dedikuota šviesaus atminimo prof. Leonidui Donskiui. Konferencijos tema ir koncepcija buvo sugalvota kartu su prof. L. Donskiu prieš kelerius metus, tačiau jos įgyvendinimui tąkart sutrukdė netikėta Profesoriaus mirtis.

  Leonidas Donskis prisimenamas kaip didis intelektualas, vienas svarbiausių šiuolaikinių Lietuvos filosofų, kuris stengėsi nūdienos pasaulio problemoms suteikti filosofinę perspektyvą, ir kuris ne tik kalbėjo apie universalias vertybes – demokratiją, toleranciją ir žmogaus teises - bet ir gyveno jomis“, kalbėdama specialioje L. Donskiui ir jo palikimui skirtoje sesijoje teigė Lietuvos ambasados Rumunijoje atstovė Lina Kutkauskaitė-Žilaitė.

  Konferencijoje pranešimus skaitė dar du pranešėjai iš Lietuvos: Vytauto Didžiojo universiteto letorius dr. Andrius Švarplys bei Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus. Renginį organizavo Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija su Konstancos Ovidijaus universitetu, remiant Lietuvos Respublikos ambasadai Rumunijoje.

  Prof. L. Donskis artimai bendradarbiavo su Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija, jam buvo suteiktas Tirgovištės Valachijos universiteto garbės daktaro vardas. Iškart po prof. L. Donskio mirties asociacija jo vardu pavadino savo biblioteką Tirgovištėje.

   

  Naujienlaiškio prenumerata