Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA RUMUNIJOJE IR BULGARIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 79-81 Popa Savu Street, district 1, Bucharest 011432, ROMANIA

plačiau »

Tel. +40 213115997
Faksas +40 213115919
El. paštas

Rumunijos Europos kino festivalyje - ir vėl lietuviškas filmas

Sukurta 2018.05.10 / Atnaujinta 2018.06.06 16:33
   Rumunijos Europos kino festivalyje - ir vėl lietuviškas filmas
   Rumunijos Europos kino festivalyje - ir vėl lietuviškas filmas

   Visą gegužės mėnesį vyksiančio kasmetinio Rumunijos Europos kino festivalio programoje jau antrus metus iš eilės galima pamatyti ir lietuvišką filmą. Šiemet mūsų šaliai atstovauja Donato Ulvydo įtempto siužeto drama "Emilija iš Laisvės alėjos". Į gegužės 10 d. Bukarešte, Europos viešojoje erdvėje (Spațiul Public European), vykusį nemokamą filmo seansą prigužėjo pilna salė žiūrovų.

    

   „Emilija iš Laisvės alėjos“ - tai filmas apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje - visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Jai, į Kauną atsivežusiai bene didžiausią savo gyvenimo paslaptį tenka kovoti ne tik už savo, bet ir draugų likimus. O pats gyvenimas čia toli gražu neprimena to, apie kurį ji svajojo. Ji nėra tikra ar melas, išdavystės ir kaip žaibas trenkusi meilė padės jai išsaugoti ne tik savo paslaptį, bet ir gyvybę. Tačiau vardan to, kuo tiki, ji gali pasiryžti bet kam.

   Filmą bus galima pamatyti ir kituose Rumunijos miestuose: gegužės 12 d. "Emiliją iš Laisvės alejos" bus galima pamatyti Galacio kultūros rūmuose (CINEMA Prof. Ioan Manole), o gegužės 26 d. - Timišoaros Menų rūmuose (Casa Artelor). Filmo atvežimą į festivalį inicijavo ir finansavo Lietuvos Respublikos ambasada Rumunijoje drauge su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

   Naujienlaiškio prenumerata