Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
resize_1800x1200_lietuvos-respublikos-prezidentas-gitanas-nauseda.jpg

Lietuvos Respublikos prezidentas G. Nausėda atsiuntė sveikinimo laišką Rumunijos prezidentui K. Iohannis ir pasveikino šalį Nacionalinės šventės – Susivienijimo dienos – 102-ųjų metinių proga bei palinkėjo sveikatos, klestėjimo ir vienybės.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_20201027_134307.jpg

Spalio 27 d. Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centru, remiant JAV Vokietijos Maršalo fondui ir Rumunijos diplomatijos institutui, organizavo konferenciją, skirtą situacijai Baltarusijoje ir jos raidos perspektyvoms aptarti.

 

Ambasadorė V. Motulaitė kreipdamasi į dalyvius priminė, jog tarptautinė bendruomenė nepripažino rugpjūčio 9 d. Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų. Po jų prasidėjusias ir tebesitęsiančias masines taikias demonstracijas režimas bando malšinti pasitelkdamas brutualią jėgą, tačiau Baltarusijos žmonių ryžtas teikia vilties, kad demokratiniai pokyčiai yra įmanomi.

 

Tuo pačiu ambasadorė paragino nepamiršti ir šalies teritorijoje šalia Lietuvos sienos statomos atominės elektrinės Astrave: „akivaizdu, jog tai geopolitinis projektas, neturintis nieko bendro su ekonomine logika. Tai, kad elektrinė paleidžiama politinės suirutės metu, kelia dar daugiau klausimų dėl jos saugumo ir patikimumo“.

 

Tarptautinė konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Baltijos šalių, Lenkijos, Rumunijos ir Baltarusijos. Pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų viceministrai, parlamentarai, nevyriausybinių organizacijų ir Europos Humanitarinio universiteto atstovai. Konferencijos dalyvius pasveikino Baltarusijos Koordinacinės tarybos vadovė S.Tsikhanouskaya.

Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centras yra nevyriausybinė ir ne pelno organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra atlikti tyrimus tarptautinių santykių, konfliktų prevencijos, krizių valdymo ir ankstyvojo perspėjimo srityse.

Užsienio politika ir diplomatija »
89596926_1123117868045564_3758196933479366656_o.jpg

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, kovo 10 d. Rumunijos nacionalinėje bibliotekoje (Bukarešte) atidaryta Mariaus Jovaišos nuotraukų paroda „Neregėta Lietuva. XXI amžius“. Į Lietuvos ambasados Rumunijoje organizuotą atidarymo renginį susirinko beveik 100 svečių – užsienio diplomatų, Rumunijos institucijų, verslo atstovų, lietuvių bendruomenės narių.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
N97A1954.jpg

Gruodžio 16 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė įteikė skiriamuosius raštus Bulgarijos Respublikos Prezidentui Rumenui Radevui.

Užsienio politika ir diplomatija »
BG-kopijos.JPG

Gruodžio 13 d. Lietuvos ambasadorė Bulgarijai Violeta Motulaitė įteikė skiriamųjų raštų kopijas Bulgarijos Respublikos užsienio reikalų viceministrui Petko Doykovui. Susitikimo metu daug dėmesio skirta bendradarbiavimui NATO, ES, kituose daugiašaliuose formatuose, akcentuota, kad Lietuvos verslas aktyviai investuoja Bulgarijoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata