Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
resize_1800x1200_lietuvos-respublikos-prezidentas-gitanas-nauseda.jpg

Lietuvos Respublikos prezidentas G. Nausėda atsiuntė sveikinimo laišką Rumunijos prezidentui K. Iohannis ir pasveikino šalį Nacionalinės šventės – Susivienijimo dienos – 102-ųjų metinių proga bei palinkėjo sveikatos, klestėjimo ir vienybės.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_0429.jpg

Lapkričio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Valstybinio politikos mokslų ir viešojo administravimo universiteto, kartu su NATO vadaviete, Rumunijos Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijomis rengtoje Bukarešto saugumo konferencijoje 2020.

NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_20201027_134307.jpg

Spalio 27 d. Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centru, remiant JAV Vokietijos Maršalo fondui ir Rumunijos diplomatijos institutui, organizavo konferenciją, skirtą situacijai Baltarusijoje ir jos raidos perspektyvoms aptarti.

 

Ambasadorė V. Motulaitė kreipdamasi į dalyvius priminė, jog tarptautinė bendruomenė nepripažino rugpjūčio 9 d. Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų. Po jų prasidėjusias ir tebesitęsiančias masines taikias demonstracijas režimas bando malšinti pasitelkdamas brutualią jėgą, tačiau Baltarusijos žmonių ryžtas teikia vilties, kad demokratiniai pokyčiai yra įmanomi.

 

Tuo pačiu ambasadorė paragino nepamiršti ir šalies teritorijoje šalia Lietuvos sienos statomos atominės elektrinės Astrave: „akivaizdu, jog tai geopolitinis projektas, neturintis nieko bendro su ekonomine logika. Tai, kad elektrinė paleidžiama politinės suirutės metu, kelia dar daugiau klausimų dėl jos saugumo ir patikimumo“.

 

Tarptautinė konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Baltijos šalių, Lenkijos, Rumunijos ir Baltarusijos. Pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų viceministrai, parlamentarai, nevyriausybinių organizacijų ir Europos Humanitarinio universiteto atstovai. Konferencijos dalyvius pasveikino Baltarusijos Koordinacinės tarybos vadovė S.Tsikhanouskaya.

Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centras yra nevyriausybinė ir ne pelno organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra atlikti tyrimus tarptautinių santykių, konfliktų prevencijos, krizių valdymo ir ankstyvojo perspėjimo srityse.

Užsienio politika ir diplomatija »
Spalio 17 d. susitikimas - bendra.jpg

Spalio 17 d., netoli Sofijos esančioje sodyboje, Bulgarijos lietuviai bei jų šeimos nariai susirinko  peržiūrėti filmą "Nepakartojamas Baltijos kelias", taip simboliškai paminint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mtmetį.  

Lietuviai Bulgarijoje »
fcb info 9.jpg

Pranešame, kad registracija balsavimui paštu antrame Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų ture tęsisi iki spalio 14 d. imtinai:

https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija

Lietuviai Bulgarijoje » Lietuviai Rumunijoje »
20200706_210404.jpg
Tautiška giesmė Bukarešte Įkelta2020.07.07

Bukarešto lietuviai tęsdami tradiciją ir šiemet rinkosi kartu giedoti himno 100 ąžuolų parke, kuris 2018 m. buvo pasodintas Lietuvos ir Rumunijos šimtmečiams atminti.

Lietuviai Rumunijoje »
www urm didelis 2.jpg

Informuojame, kad nuo liepos 1 d. pradeda veikti elektroninė užsienyje balsuojančių rinkėjų registracija į 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimus:

https://www.rinkejopuslapis.lt/rinkeju-balsuojanciu-uzsienyje-elektronine-registracija

 

Lietuviai Bulgarijoje » Lietuviai Rumunijoje »
Lietuviai Bulgarijoje.jpg

Bulgarijoje gyvenantys lietuviai bei jų artimieji, šiais metais kukliau, tačiau tradiciškai susirinko atšvęsti vasaros lygiadienio minėjimo šventę.

Bulgarijos kalnuose buvo renkamos gėlės, pinami vainikai, skambėjo lietuviška muzika, vaikai dalyvavo šokinėjimo su maišais rungtynėse. 

Lietuviai Bulgarijoje »
EU Shorts

Rumunijos Europos kino festivalis, kuriame kasmet dalyvauja ir Lietuva, šiemet persikėlė į virtualią erdvę ir pakeitė formą - tapo Europos trumpametražių filmų festivaliu "EUShorts". Jame Rumunijos žiūrovai gali išvysti ir du lietuviškus filmus - "Kolektyviniai sodai" (rež. Vytautas Katkus, 2019) ir "Atkūrimas" (rež. Laurynas Bareiša, 2020).

Istorinė, kultūros diplomatija »

Nuo gegužės 18 d. ambasadoje Bukarešte atnaujinamas konsulinių paslaugų teikimas. Piliečiai priimami tik pagal išankstinę registraciją. Užsiregistruoti priėmimui galima čia: https://konsreg.urm.lt/visit/register/ro1.

Konsulinės naujienos »
Verslas pries COVID LT.png
Verslas pieš Covid-19 Įkelta2020.05.04

Daugiau nei 60 Lietuvos gamintojai įrodė savo lankstumą, gebėjimą greitai prisitaikyti prie situacijos ir pradėjo gaminti kovoje su COVID-19 reikalingas asmens apsaugos priemones. Juos visus galite rasti „Versli Lietuva“ parengtame ir nuolat atnaujinamame kataloge! Jame pateikiami įmonių kontaktai, galinčių gaminti vienkartines ir daugkartines veido kaukes, vienkartinius chalatus, kombinezonus, veido skydus, dezinfekcinį skystį, antbačius, kepurėles ir kt.

Katalogą rasite čia: https://bit.ly/359hH7k

Ekonominiai santykiai »

Vilkikų, vykstančių tranzitu,per Rumunijos teritoriją, vairuotojams nebereikia pildyti epidemiologinių anketų pasienyje, tačiau jie privalo ant priekinio stiklo turėti specialų lipduką, nenukrypti nuo nustatytų "žaliųjų koridorių" ir pervažiuoti šalį per 48 val. Sustoti galima tik pažymėtose aikštelėse šalia nustatytų koridorių. Jei vairuotojas nesilaikys šių nurodymų, jis bus patalpintas į 14 d. institucinį karantiną ir turės pats padengti visus jo kaštus, o krovinį galės perimti kitas įmonės atstovas. Žalijųjų koridorių žemėlapį su pažymėtomis aikštelėmis ir degalinėmis galite rasti čia: https://cestrin.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=2cd8851109eb443ab4c09cb0ec96b054

Ekonominiai santykiai »
demesio.jpg

Lietuvos Respublikos ambasadoje Rumunijoje šiuo metu (iki atskiro pranešimo) teikiama tik neatidėliotina konsulinė pagalba. Visais konsuliniais klausimais prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu +40 213 115 997.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad konsulinis priėmimas ambasadoje Rumunijoje bus atnaujintas ne anksčiau kaip paskelbus karantino pabaigą Lietuvoje (šiuo metu karantinas pratęstas iki balandžio 27 d.) ir atsižvelgiant į situaciją Rumunijoje. Apie konsulinio priėmimo atnaujinimą paskelbsime atskiru pranešimu.

Kviečiame sekti informaciją ambasados Facebook paskyroje arba internetiniame puslapyje.

Skubiais konsuliniais klausimais po ambasados darbo valandų skambinkite visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444 arba rašykite el. paštu [email protected]

Konsulinės naujienos »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata