Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
FB_post-02.png

„Versli Lietuva“ konsultantai nemokamai konsultuoja verslo pradžios klausimais – apie verslo formos pasirinkimą, reikalingus leidimus ir licencijas, tinkamiausius finansavimo šaltinius bei visais kitais pradedantiems verslininkams aktualiais klausimais.

Su „Versli Lietuva“ verslui lengviau, greičiau ir paprasčiau!

Daugiau informacijos: „5 žingsniai sėkmingo verslo link”

Ekonominiai santykiai »
DSC01196.JPG

Birželio 6-8 d. Rumunijoje, Konstancos Ovidijaus universitete, vyksta 10-oji tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių studijų konferencija „Pasipriešinimas ir konformizmas Šiaurės, Baltijos ir Juodosios jūros regionuose“, dedikuota šviesaus atminimo prof. Leonidui Donskiui. Konferencijos tema ir koncepcija buvo sugalvota kartu su prof. L. Donskiu prieš kelerius metus, tačiau jos įgyvendinimui tąkart sutrukdė netikėta Profesoriaus mirtis.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Alytaus-teatro-spektaklis-„Nevaiku-zaidimai“-400x566.jpg

Birželio 2-9 d. Tirgovištės mieste vyks tarptautinis teatro meno festivalis  „Babel FAST 2019“, kurio metu jūs taip pat turite galimybę pamatyti ir lietuvišką spektaklį: Tony Bulandra teatre birželio 5 d. 20:30 bus rodomas Alytaus teatro spektaklis „(Ne)vaikų žaidimas“ („Not a children`s game“) (rež. Albertas Vidžiūnas). Paskubėkite įsigyti bilietus!

Daugiau informacijos apie festivalį ir jo repertuarą: http://babelfest.ro/

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rumunijoje »
58373458_287268068877853_8457628824526389248_n.jpg

Balandžio 25 d. Bukarešte Jaunimo parko (Parcul Tineretului) teritorijoje esančiame 100 Ąžuolų parke vyko ąžuoliukų persodinimo darbai. Iš viso buvo persodinti 35 neprigiję medeliai. Persodinime dalyvavo  Lietuvos ambasados darbuotojai ir savanoriai talkininkai.

Lietuviai Rumunijoje »
1 (2).jpg

Kovo 16 d. Sofijoje, Nacionaliniuose kultūros rūmuose įsikūrusiame klube „Studio 5“ vyko kasmetinė Bulgarijos lietuvių bendruomenės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo šventė. Kelioms dešimtims susirinkusių lietuvių ir jų šeimų narių koncertavo Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendas su vokalistu Jurgiu Brūzga. Kaip ir kasmet, renginyje dalyvavo ambasadorius Arvydas Pocius su žmona Namida bei Lietuvos garbės konsulas Bulgarijoje dr. Racho Ribarov su sutuoktine. Koncertas surengtas bendromis Lietuvos ambasados Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai bei garbės konsulo dr. R. Ribarov pastangomis.

Lietuviai Bulgarijoje »
DSC00959.JPG

Kovo 15 d. Bulgarijos sostinėje Sofijoje, Centriniame kariuomenės klube, Lietuvos ambasada Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai, bendradarbiaudama su Bulgarijos gynybos ministerija,  surengė šventinį koncertą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Bulgarijos Išsilaisvinimo dienai (kovo 3 d.), šiemet minimiems Generolo Jono Žemaičio – Vytauto metams  bei Lietuvos ir Bulgarijos narystės NATO 15-osiosioms metinėms. Susirinkusiesiems koncertavo Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendas su vokalistu Jurgiu Brūzga.

Lietuviai Bulgarijoje »
article.jpg

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

Konsulinės naujienos »
article.jpg

Š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninė registracija balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą ir t. t.).

Konsulinės naujienos »
COS_8261.jpg

Vasario 18 d. Lietuvos ambasada Rumunijoje surengė Valstybės atkūrimo dienai skirtą šventinį priėmimą. Renginyje dalyvavo Bukarešte reziduojantys užsienio šalių diplomatai, Rumunijos užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų atstovai, vietos lietuvių bendruomenė.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
vasario 16-osios šventė.jpg

Daugiau nei 30 Bulgarijos lietuvių bei jų šeimos narių Sofijoje susirinko pasveikinti vieni kitus su Valstybės atkūrimo diena. Šventės dalyviai vaišinosi arbata ir dalinosi gera nuotaika Sofijos centre įsikūrusioje arbatinėje.

Lietuviai Bulgarijoje »

Remiantis Europos Sąjungos reglamentu, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas, nuo 2019 m. vasario 16 d. Europos Sąjungoje tam tikriems viešiesiems dokumentams ir jų patvirtintoms kopijoms netaikomas reikalavimas juos legalizuoti ar tvirtinti apostile. Kai kurie iš šių dokumentų (žr. išskirtus paryškintuoju šriftu) gali būti išduodami kartu su daugiakalbe standartine forma – taip išvengiama reikalavimo pateikti dokumento vertimą; be to, visais atvejais turi būti priimtas bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje narėje atliktas patvirtintas vertimas.

Konsulinės naujienos »
DSC00768.JPG

Lietuvos ambasada Rumunijoje, kaip ir kasmet, jungiasi prie akcijos "Atmintis gyva, nes liudija" - visą dieną ambasadoje degė žvakelės, skirtos prisiminti žuvusius už Lietuvos laisvę 1991 m. sausio 13 d.

Istorinė, kultūros diplomatija »
MiraFotoVideo (7).jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Rumunijoje gruodžio 21 d. vakarą Rumunijos lietuvius sukvietė į kasmetinę kalėdinę šventę, kurioje šiemet dalyvavo apie 50 lietuvių ir jų artimųjų.

Lietuviai Rumunijoje »
48414587_782685418755479_1364779317761933312_o.jpg

Gruodžio 15 d. Sofijoje tradiciškai vyko Bulgarijos lietuvių kalėdinė šventė, organizuojama Lietuvos garbės konsulo Bulgarijoje dr. Račo Ribarovo (Racho Ribarov), kurioje, kaip ir kasmet, dalyvavo ir ambasadorius Arvydas Pocius su žmona Namida.

Lietuviai Bulgarijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata