Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su JK diplomatijos vadovu aptarė svarbiausius dvišalius ir tarptautinės darbotvarkės klausimus

Sukurta 2021.02.15 / Atnaujinta 2021.02.15 18:38
   Ministras G. Landsbergis su JK diplomatijos vadovu aptarė svarbiausius dvišalius ir tarptautinės darbotvarkės klausimus
   Ministras G. Landsbergis su JK diplomatijos vadovu aptarė svarbiausius dvišalius ir tarptautinės darbotvarkės klausimus

   Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu kalbėjosi su Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ir vystomosios pagalbos sekretoriumi Dominicu Raabu. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, Europos Sąjungos (ES) ir JK santykiai, situacija Baltarusijoje, sankcijų politika bei santykiai su Rusija ir Kinija.

   „JK buvo, yra ir toliau išliks viena svarbiausių Lietuvos parnerių. Esame bendraminčiai daugeliu klausimų“, - pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras. Ministrai taip pat aptarė bendradarbiavimą regioniniuose formatuose:  Baltijos šalių – JK bei Šiaurės ir Baltijos (NB8) – JK. Kalbantis apie ES – JK santykius, pažymėta, kad abi pusės yra pasirengusios išlaikyti kuo glaudesnį bendradarbiavimą.

   „Situacija Baltarusijoje išlieka sudėtinga. Turime tęsti spaudimą Baltarusijos režimui,  taip pat ir sankcijų forma, siųsdami vieningą žinutę, kad represijos prieš taikius protestuotojus yra netoleruotinos“, - pažymėjo G. Landsbergis. Sutarta, kad svarbu tęsti paramą Baltarusijos opozicijai ir pilietinei visuomenei.

   G. Landsbergis ir D. Raabas laikėsi vieningos pozicijos, kad Rusijos veiksmai Aleksėjaus Navalno atžvilgiu privalo sulaukti pasekmių, ir šiuo atveju reikalingas koordinuotas tarptautinės bendrijos atsakas. Abiejų šalių diplomatijos vadovai sutarė glaudžiau koordinuoti veiksmus tarptautinių sankcijų politikos klausimais.

   Kalbant apie santykius su Kinija, didelis dėmesys buvo skirtas žmogaus teisių padėčiai šioje šalyje. „Žmogaus teisės yra universalus dalykas, todėl mes šiam klausimui turime skirti vienodai didelį dėmesį, nepaisant to, ar tai vyksta Rusijoje, Baltarusijoje ar Honkonge“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   JK užsienio reikalų ir vystomosios pagalbos sekretorius D. Raabas pasveikino Lietuvą valstybės atkūrimo dienos proga.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Foto 1 _ LT - JK užsienio reikalų ministrų susitikimas (URM foto).jpg

   Spalio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Londone, Jungtinėje Karalystėje (JK), susitiko su JK užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo sekretore Elizabeth Truss. Susitikimo metu buvo pasidalinta pozicijomis dėl santykių su Kinija ir Rusija. Didelis dėmesys skirtas dvišalio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvoms aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   DSC_4512.jpg

   Rugpjūčio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) Bendruomenių rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininku Tomu Tugendhatu. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Afganistane, santykiai su Kinija ir nelegalios migracijos klausimas.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »