Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis susitiko su Irako užsienio reikalų ministru F. Hussein

Sukurta 2021.09.21 / Atnaujinta 2021.09.21 21:20
  Ministras G. Landsbergis susitiko su Irako užsienio reikalų ministru F. Hussein

  Rugsėjo 21 dieną Niujorke užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Irako užsienio reikalų ministru Fuadu Husseinu. Susitikimo metu ministrai aptarė pasiektą pažangą migracijos klausimais ir neteisėtai į Lietuvą atvykusių migrantų grąžinimo į Iraką procesą. Ministras pabrėžė būtinybę toliau suspenduoti Irako oro linijų skrydžius į Baltarusiją.

  Kalbėdami apie šaltojo sezono iššūkius į Lietuvos teritoriją patekusiems migrantams, ministrai sutarė toliau rengti Irako užsienio reikalų ministerijos konsulines misijas Lietuvoje, kurių metu išduodami nelegaliai Lietuvos sieną kirtusių asmenų kelionės dokumentai bei padedama jiems sugrįžti į savo šalį. Artimiausia misija turėtų vykti rugsėjo mėnesio pabaigoje.

  „Bendradarbiavimas su Iraku savanoriško irakiečių grįžimo klausimais vyksta sklandžiai, tačiau norime aktyvesnės Irako pagalbos priimant savo piliečius, kurių prašymai dėl prieglobsčio atmesti ir kurie būtų priverstinai išsiunčiami iš Lietuvos”, - sakė ministras G. Landsbergis.

  Susitikime G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva remia Irako vyriausybės pastangas, siekiant stabilumo ir demokratijos šalyje bei įgyvendinant socialines, ekonomines reformas.

  Trečią kartą šiemet su Irako užsienio reikalų ministru susitikęs G. Landsbergis taip pat pakvietė savo kolegą apsilankyti Lietuvoje.