Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Šaukiama neeilinė ES Užsienio reikalų taryba dėl padėties Izraelyje ir Palestinoje

Sukurta 2021.05.17 / Atnaujinta 2021.05.17 18:26

Didėjant konfliktui Artimuosiuose Rytuose, gegužės 18 dieną rengiama neeilinė Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryba. Nuotoliniame posėdyje ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Izraelyje ir Palestinoje bei būdus, kaip ES galėtų paskatinti konflikto puses grįžti prie derybų stalo.

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, nerimą kelia augantis civilių mirčių skaičius, nesiliaujantys protestai ir įtampa Izraelyje ir okupuotose teritorijose bei kaimyninėse šalyse. Tai gali turėti neigiamos įtakos ne tik regiono saugumui ir stabilumui, bet ir už jo ribų.

„Smerkiame prieš Izraelio civilius vykdomas atakas iš Gazos, griežtai raginame jas nutraukti ir ieškoti taikių konflikto sprendimų. Remiame tarptautinės bendruomenės pastangas taikiai spręsti konfliktą, ypač vertiname JAV, Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus António Guterres pastangas deeskaluoti situaciją“, – sako G. Landsbergis.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_4468.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta itin sudėtinga situacija Afganistane, įsigalint Talibanui.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
Su A. Jadou.jpg

Birželio 9 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis su Palestinos užsienio reikalų viceministre Amal Jadou aptarė dvišalį bendradarbiavimą.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Su EUBAM vadovu.jpg

Gegužės 31 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis susitikime su Europos Sąjungos (ES) pasienio pagalbos misijos Rafos perėjimo punktui vadovu Florinu Bulgariu  aptarė ES Dvynių projekto „Palestinos Administracijos pajėgumų stiprinimas, siekiant gerinti muitinės administruojamų mokesčių surinkimą ir sienų kirtimo kontrolę“ įgyvendinimą.

Dvišaliai santykiai »
DSC_6080.jpg

Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje aptarta gilėjanti krizė Izraelyje ir Palestinoje bei galimi ES veiksmai, siekiant sustabdyti besiplečiantį smurtą.

bv.jpg

Kovo 28 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis susitiko su Palestinos moterų reikalų ministre Dr. Amal Hamad.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Turkijos santykiai, ES Pietų kaimynystės politika, situacija Rusijoje, Sakartvele, Vakarų Balkanuose, žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Venesueloje, Mianmare ir Honkonge.

Daugiašaliai santykiai »