Ambasadorė su Rumunijos akademijos prezidentu aptarė mokslininkų bendradarbiavimą
Vasario 13 d. ambasadorė Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos akademijos prezidentu, Kliužo Babeș-Bolyai universiteto rektoriumi Ioan-Aurel Pop, su kuriuo aptarė Lietuvos ir Rumunijos mokslininkų bendradarbiavimo galimybes.
Prof. I. A. Pop priminė, kad 1994 m. buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Lietuvos mokslų akademijos ir Rumunijos akademijos - nuo to laiko, Lietuvai ir Rumunijai įstojus į ES ir NATO, prisijungus prie įvairių tarptautinių mokslinių tyrimų organizacijų, bendradarbiavimo galimybių laukas dar labiau prasiplėtė. Rumunijos akademija yra suinteresuota gilinti ryšius su Lietuvos mokslų akademija, atnaujinti egzistuojančius susitarimus. Prof. Pop taip pat išreiškė norą atnaujinti ryšius tarp Babeș-Bolyai ir Vilniaus universitetų, kurie egzistavo dar Abiejų Tautų Respublikos laikotarpiu - kaip ir Vilniaus universitetas, Kliužo universitetas buvo įkurtas jėzuitų XVI a.
Rumunijos akademija yra nepolitinė valstybės institucija, kurios tikslas - siūlyti visuomenei mokslu pagrįstus sprendimus visais visuomenės gyvenimo klausimais. Visuomenės apklausose Rumunijos akademija, drauge su bažnyčia ir kariuomene, sulaukia daugiausiai Rumunijos gyventojų pasitikėjimo.