Civilinė metrikacija

Sukurta 2014.09.25 / Atnaujinta 2020.01.28 13:52

Lietuvos Respublikos ambasada Rumunijoje šios konsulinės funkcijos nebeatlieka. Piliečiai, gyvenantys Rumunjoje ir Bulgarijoje, dėl civilinės metrikacijos turėtų kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Vienoje. Prašymai bus priimami ir konsulinių misijų metu.


Lietuvos Respublikos piliečių po 1990 m. kovo 11 d. užsienio valstybėje sudaryta/nutraukta santuoka turi būti apskaityta ir Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigoje.

Vaikas, gimęs užsienyje, kurio tėvai (ar vienas iš jų) - Lietuvos Respublikos piliečiai, turi būti apskaitytas ir Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigoje nepriklausomai nuo vaiko pilietybės.

Lietuvos Respublikos ambasada Rumunijoje su civiline metrikacija susijusių konsulinių funkcijų nebeatlieka. Piliečiai, gyvenantys Rumunijoje ar Bulgarijoje, dėl užsienyje sudarytų/nutrauktų santuokų bei užsienyje gimusių vaikų gimimo įtraukimo į apskaitą Lietuvoje turėtų kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Vienoje arba pateikti prašymus per elektroninius valdžios vartus

Elektroninės metrikacijos paslaugų informacine sistema MEPIS gali naudotis ir užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys galimybę asmeniškai ar per įgaliotą asmenį atsiimti pareikalautus dokumentus Lietuvoje - civilinės metrikacijos skyriuje, į kurį buvo siųsti prašymai. Atsiimant dokumentus būtina pateikti per MEPIS siųstų dokumentų originalus. Informacija apie šią paslaugą skelbiama MEPIS interneto svetainėje.

Naujienlaiškio prenumerata