Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Lietuviai Bulgarijoje.jpg

Birželio 27 d. Bulgarijoje ir Rumunijoje lietuviai susirinko atšvęsti  vieną iš seniausių Lietuvos vasaros švenčių - Jonines.

Lietuviai Bulgarijoje » Lietuviai Rumunijoje »
IMG_20210527_105002.jpg

Gegužės 27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos surengtoje dviejų dienų konferencijoje „Daugiakultūriškumas, daugiakalbystė ir kultūrinė diplomatija Skandinavijos ir Baltijos jūros regione“.

Užsienio politika ir diplomatija »
pasas.jpg

Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybei Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

Konsulinės naujienos »
2.jpg

Balandžio 15 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Dan Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornel Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG-20210330-WA0085.jpg

Kovo 30 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Senato pirmininkės Anca Dana Dragu organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ir lyčių lygybės klausimams aptarti.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Kovo 16 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininke Rozalia – Ibolya Biro.

Užsienio politika ir diplomatija »
visual-press-release-November-26th-FoC.jpg

Lietuviškas kinas pristatytas Rumunijoje – tarptautinio filmų festivalio O‘Clock“ metu žiūrovai galėjo išvysti trumpametražius filmus VIENAS GYVENIMAS (M. Stonytė, 2019 m.), ATKŪRIMAS (L. Bareiša, 2020 m.) ir KOLEKTYVINIAI SODAI (V. Katkus, 2019 m.). „Klasika“ kategorijoje kino gerbėjai mėgavosi vizualumu ir išgryninta estetika išsiskiriančiu A.Žebriūno filmu „PASKUTINĖ ATOSTOGŲ DIENA“ (1964 m.).

Istorinė, kultūros diplomatija »
96623_66dee5f44fa293c40018e1221d9b1a63.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasveikino Bulgariją su Nacionaline švente.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_20210222_145242_resized_20210222_033619133.jpg

Vasario 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titus Corlățean.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_20210217_110214_resized_20210217_115316480.jpg

Vasario 17 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Dănuț Neculăescu.

Užsienio politika ir diplomatija »

Sausio 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Rumunijos kolega Bogdanu Aurescu. G. Landsbergis pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Rumunijos santykiais, abi pusės sutarė toliau stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

Užsienio politika ir diplomatija »
resize_1800x1200_lietuvos-respublikos-prezidentas-gitanas-nauseda.jpg

Lietuvos Respublikos prezidentas G. Nausėda atsiuntė sveikinimo laišką Rumunijos prezidentui K. Iohannis ir pasveikino šalį Nacionalinės šventės – Susivienijimo dienos – 102-ųjų metinių proga bei palinkėjo sveikatos, klestėjimo ir vienybės.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG_0429.jpg

Lapkričio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Valstybinio politikos mokslų ir viešojo administravimo universiteto, kartu su NATO vadaviete, Rumunijos Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijomis rengtoje Bukarešto saugumo konferencijoje 2020.

NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_20201027_134307.jpg

Spalio 27 d. Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centru, remiant JAV Vokietijos Maršalo fondui ir Rumunijos diplomatijos institutui, organizavo konferenciją, skirtą situacijai Baltarusijoje ir jos raidos perspektyvoms aptarti.

 

Ambasadorė V. Motulaitė kreipdamasi į dalyvius priminė, jog tarptautinė bendruomenė nepripažino rugpjūčio 9 d. Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų. Po jų prasidėjusias ir tebesitęsiančias masines taikias demonstracijas režimas bando malšinti pasitelkdamas brutualią jėgą, tačiau Baltarusijos žmonių ryžtas teikia vilties, kad demokratiniai pokyčiai yra įmanomi.

 

Tuo pačiu ambasadorė paragino nepamiršti ir šalies teritorijoje šalia Lietuvos sienos statomos atominės elektrinės Astrave: „akivaizdu, jog tai geopolitinis projektas, neturintis nieko bendro su ekonomine logika. Tai, kad elektrinė paleidžiama politinės suirutės metu, kelia dar daugiau klausimų dėl jos saugumo ir patikimumo“.

 

Tarptautinė konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Baltijos šalių, Lenkijos, Rumunijos ir Baltarusijos. Pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų viceministrai, parlamentarai, nevyriausybinių organizacijų ir Europos Humanitarinio universiteto atstovai. Konferencijos dalyvius pasveikino Baltarusijos Koordinacinės tarybos vadovė S.Tsikhanouskaya.

Rumunijos konfliktų prevencijos ir ankstyvojo perspėjimo centras yra nevyriausybinė ir ne pelno organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra atlikti tyrimus tarptautinių santykių, konfliktų prevencijos, krizių valdymo ir ankstyvojo perspėjimo srityse.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata