Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
konsreg.png

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2021 m. rugpjūčio 9 d. įsakymu Nr. V-315 „Dėl Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2018 m. spalio 5 d. įsakymo Nr. V-263 „Dėl konsulinių funkcijų atlikimo organizavimo ir priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ asmenys, kurie kreipiasi į konsulinę įstaigą dėl Konsulinio statuto III skyriaus pirmajame skirsnyje ir antrojo skirsnio 25–39 straipsniuose, IV skyriuje nustatytų konsulinių funkcijų atlikimo bendrąja tvarka, privalo iš anksto užsiregistruoti KONSREG sistemoje. LR ambasada Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai aktyvuos šią sistemą 2021 lapkričio 1 d.

Konsulinės naujienos »
_MG_0745.jpg

Spalio 6 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė atidarė Mariaus Jovaišos fotografijų ciklo „Neregėta Lietuva“ parodą, skirtą Lietuvos ir Bulgarijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-mečiui.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Bulgarijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20210929_112149.jpg

Rugsėjo 29 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Parlamento draugystės su Lietuva grupės pirmininku Ion Marcel Vela.

Susitikimo metu ambasadorė pasveikino naujai įkurtąją draugystės su Lietuvą grupę bei informavo, kad spalio pabaigoje planuojamas LR Seimo draugystės su Rumuniją grupės pirmininko ir narių vizitas. Paminėjo, kad šiais metais minimas diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis – puiki proga naujoms iniciatyvoms. Ambasadorė V. Motulaitė informavo I. M. Velą apie situaciją kaimyninėje Baltarusijoje, pristatė Lietuvos santykių su Kinijos Liaudies Respublika aktualijas, pakvietė solidariai dirbti įgyvendinant Rytų Partnerystės programą. 

Užsienio politika ir diplomatija »
DSC01764.jpg

2021 m. rugsėjo 18 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Stepono Batoro festivalyje jo gimtajame Simleu Silvainiei mieste Rumunijoje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
POZ_4347.JPG

2021 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos žydų bendruomenių konfederacijos prezidentu Silviu Vexler.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4989.JPG

Rugsėjo 8 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė dalyvavo Nacionalinio kaimo muziejaus Bukarešte surengtame renginyje „Duona, kuri mus jungia“, kuriame buvo pristatytos ir lietuviškos duonos tradicijos.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rumunijoje »
w 005.jpg

Rugsėjo 4 – 5 dienomis Lietuvos Respublikos ambasados Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai iniciatyva suburta diplomatų komanda „CD run“ dalyvavo Bukarešte surengtame „Bucharest half marathon“ bėgime.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rumunijoje »
Lietuviai Bulgarijoje.jpg

Birželio 27 d. Bulgarijoje ir Rumunijoje lietuviai susirinko atšvęsti  vieną iš seniausių Lietuvos vasaros švenčių - Jonines.

Lietuviai Bulgarijoje » Lietuviai Rumunijoje »
IMG_20210527_105002.jpg

Gegužės 27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos surengtoje dviejų dienų konferencijoje „Daugiakultūriškumas, daugiakalbystė ir kultūrinė diplomatija Skandinavijos ir Baltijos jūros regione“.

Užsienio politika ir diplomatija »
pasas.jpg

Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybei Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

Konsulinės naujienos »
2.jpg

Balandžio 15 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Dan Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornel Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

Užsienio politika ir diplomatija »
IMG-20210330-WA0085.jpg

Kovo 30 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Senato pirmininkės Anca Dana Dragu organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ir lyčių lygybės klausimams aptarti.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Kovo 16 d. Lietuvos Respublikos ambasadorė Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininke Rozalia – Ibolya Biro.

Užsienio politika ir diplomatija »
visual-press-release-November-26th-FoC.jpg

Lietuviškas kinas pristatytas Rumunijoje – tarptautinio filmų festivalio O‘Clock“ metu žiūrovai galėjo išvysti trumpametražius filmus VIENAS GYVENIMAS (M. Stonytė, 2019 m.), ATKŪRIMAS (L. Bareiša, 2020 m.) ir KOLEKTYVINIAI SODAI (V. Katkus, 2019 m.). „Klasika“ kategorijoje kino gerbėjai mėgavosi vizualumu ir išgryninta estetika išsiskiriančiu A.Žebriūno filmu „PASKUTINĖ ATOSTOGŲ DIENA“ (1964 m.).

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų