Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Rumunijos kolega aptarė bendradarbiavimo perspektyvas ir saugumo situaciją regione

Sukurta 2021.01.07 / Atnaujinta 2021.01.07 09:24
  G. Landsbergis su Rumunijos kolega aptarė bendradarbiavimo perspektyvas ir saugumo situaciją regione

  Sausio 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Rumunijos kolega Bogdanu Aurescu. G. Landsbergis pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Rumunijos santykiais, abi pusės sutarė toliau stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

  Ministras padėkojo Rumunijai už svarų indėlį užtikrinant Lietuvos ir viso regiono saugumą, kvietė toliau stiprinti šalių bendradarbiavimą NATO.

  G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuva ir Rumunija yra bendramintės daugeliu tarptautinės politikos ir saugumo klausimų, išreiškė lūkesčius toliau bendradarbiauti Rytų partnerystės iniciatyvoje palaikant iniciatyvos šalis jų euroatlantinės integracijos kelyje. „Situacija Baltarusijoje yra postūmis mums sugrįžti prie diskusijų ES lygiu apie tai, ką mes galime padaryti dėl Rytų Partnerystės šalių ateities“, - pažymėjo ministras G. Landsbergis.

  Ministras pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su Rumunija, siekiant palaikymo Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Europos Sąjungos darbotvarkės, NATO, energetinio saugumo ir kitais klausimais. Ministrai taip pat aptarė COVID-19 (koronaviruso) pandemijos situaciją Europoje ir regione

  Naujienlaiškio prenumerata