Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šalies vadovai pasveikino Bulgariją Nepriklausomybės dienos proga

Sukurta 2021.03.03 / Atnaujinta 2021.03.03 11:28
   Šalies vadovai pasveikino Bulgariją Nepriklausomybės dienos proga
   Šalies vadovai pasveikino Bulgariją Nepriklausomybės dienos proga
   Šalies vadovai pasveikino Bulgariją Nepriklausomybės dienos proga

   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasveikino Bulgariją su Nacionaline švente.

   G. Nausėda pasveikino Bulgarijos vadovą Rumeną Radevą ir šalies gyventojus Nepriklausomybės dienos proga.

   Prezidentas pasidžiaugė per pastaruosius tris dešimtmečius plėtotu dvišaliu bendradarbiavimu ir partneryste Europos Sąjungoje ir NATO. Šalies vadovas pridūrė vertinantis bendradarbiavimą su Bulgarija įgyvendinant Trijų jūrų iniciatyvą, kuri yra svarbi Lietuvos ir Bulgarijos bendram siekiui stiprinti nacionalinį ir regioninį saugumą.

   „Šiais metais minėsime 170-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines – ši iškili asmenybė visiems laikams sujungė Lietuvą ir Bulgariją istoriniais saitais, o jo palikimas įpareigoja mus puoselėti abiejų tautų ryšius, paremtus bendromis europietiškomis vertybėmis ir abipuse pagarba“, – rašoma prezidento sveikinime.

   Šalies vadovas palinkėjo Bulgarijai ir visiems jos žmonėms sveikatos ir visokeriopos gerovės.

   V. Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos Nacionalinio Susirinkimo pirmininkę Tsvetą Valchevą Karayanchevą ir visus Bulgarijos gyventojus Nacionalinės šventės proga.

   „Nuoširdžiai linkiu susitelkimo ir sėkmės Bulgarijos Respublikos Nacionaliniam Susirinkimui įveikiant šiandienos iššūkius ir įgyvendinant Bulgarijos žmonių lūkesčius“, – teigiama Seimo pirmininkės sveikinime.

   Lietuvos parlamento vadovė savo sveikinime taip pat pažymi Lietuvos bendradarbiavimo Europos Sąjungoje ir NATO svarbą.

   „Esu įsitikinusi, kad bendromis vertybėmis pagrįstas parlamentinis bendradarbiavimas prisidės prie mūsų valstybių bendradarbiavimo plėtros“, – sako Lietuvos parlamento vadovė.

   LR užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasveikino Bulgarijos kolegę Jekateriną Zacharievą ir visus šalies piliečius Nepriklausomybės dienos proga ir pasidžiaugė, kad abiejų šalių tarpusavio santykiai puikūs.

   „Šiais metais minėsime Lietuvos – Bulgarijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-metį, o tai puiki proga apžvelgti kas buvo nuveikta ir sustiprinti bendradarbiavimą ateityje“, - minėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

   Naujienlaiškio prenumerata